5.5 C
Rapla
Reede, 4 apr. 2025
UudisedRiiklik järelevalve tegi JJ-Street Tantsukoolile mitu ettekirjutust

Riiklik järelevalve tegi JJ-Street Tantsukoolile mitu ettekirjutust

21. märtsil saatis JJ-Street Tantsukool välja pressiteate selle kohta, et tantsukooli järelevalvemenetluses tehti ettepanekuid peamiselt õppetöö ametliku korralduse parandamiseks ning kooliga seotud suhtlusprobleeme esile ei tõstetud, kuid Rahvusringhääling kirjutab, et järelevalve käigus leiti õppekavas mitmeid puudusi.

„Meie saatsime laiali kõikidele meediaväljaannetele pressiteate konkreetse pealkirjaga ja selgitava sisutekstiga. Kõik meediaväljaanded, kes meie poolt väljastatud pressiteate alusel uudise edastasid, muutsid pealkirja, aga sisuteksti avaldasid muutmata kujul,” ütles koolijuht Peeter Taim.
Jaanuaris alanud riikliku järelevalve käigus hinnati, kas JJ-Street Tantsukooli õppekava vastab õigusaktides kehtestatud nõuetele. Järelevalvemenetluse ajendiks olid mitmed pöördumised ning avalikkuses levinud informatsioon tantsukooli kohta. Ajakirjanduses leidsid kajastamist endiste õpilaste ja treenerite väited, mis viitasid võimalikule manipuleerimisele, rahalisele survele ning ebasobivatele õpetamismeetoditele JJ-Street Tantsukoolis.
Järelevalve käigus vesteldi kooli direktori, pidaja, õppurite, treenerite, lastevanemate ning soovi avaldanutega, kes reageerisid haridus- ja teadusministeeriumi üleskutsele, ning analüüsiti ministeeriumini jõudnud kirjalikke pöördumisi. Järelevalvega leiti, et õppekava ning huvikooli õppetegevus ei ole täiel määral vastavuses.
Näiteks leiti, et õppekavas esinesid huviharidusele mitteomased piiravad regulatsioonid, nagu keeld kõigil õppuritel osaleda teiste tantsuorganisatsioonide tegevuses. Samuti kohustas kooli kodukord õppureid osalema kooli projektides ning keelas ilma treeneri kirjaliku nõusolekuta võistluste ja esinemiste korraldamise, mis ministeeriumi hinnangul takistab õppurite loovust ja praktiliste kogemuste omandamist. Seetõttu ei ole need sätted kooskõlas huvihariduse põhimõtetega.
Samuti selgus, et kuigi huvikoolil on kehtestatud õppe lõpetamise ning lõputunnistuse väljastamise kord, ei ole selle alusel tunnistust praktikas väljastatud ja kehtestatud korda ei järgita. Juhtkonna selgituse kohaselt on erandkorras sooviavalduse alusel väljastatud sertifikaate, tõendamaks läbitud õppe kestust. Nimetatud sertifikaadi sisu ja selle väljaandmise korda ei ole huvikool aga kehtestanud.
Ministeerium tõi välja ka tantsukoolis seadusega nõutud juhtorganite (hoolekogu ja õppenõukogu) puudumise. Lisaks oli Tallinnas õppemaksu tõstetud seaduses lubatust suuremas mahus.
Puudusi oli ka sissekannete tegemisel EHIS-sse, ehk õpilased olid kooli registreeritud teisel ajal, kui nad tegelikult õppima asusid. Samuti ei olnud järelevalve alguses kõigi õpetajaid registrisse kantud.

Probleemid õppekavaga
Igal huvikoolil peab olema õppekava, mis on õpingute alusdokument ja annab nii õppurile, lapsevanemale, pedagoogile kui ka avalikkusele infot, milliseid teadmisi ja oskusi, millises mahus ja kuidas õppur omandab, ning millised tegevused ja ülesanded on õppetegevuse kohustuslik osa.
Tantsukoolis õpetatakse ühtekokku üheksat tantsustiili, mis kõik esindavad erinevat tantsukultuuri ja on erineva metoodikaga. Kuigi kõiki stiile on õpetatud eraldi huvialadena, põhjendati eraldi õppekava puudumist sellega, et neid käsitleti õppeainetena. Järelevalve hinnangul tuleb koostada iga stiili jaoks oma õppekava. See tähendab, et õpilane võib õppida üht või mitut stiili ning selle omandamisel peab saama vastava tunnistuse. Seda enam, et koolil on Eestis 32 tegevuskohta ning igal pool ei olegi võimalik kõiki stiile õppida.
Järelevalvemenetluses ilmnes, et tantsukooli õppekavas ei kajastunud mitmed tegevused, mis tegelikult olid õppuritele kohustuslikud (laagrites osalemine, piletimüük ja reklaamitöö, iseseisev treening, ürituste ja projektide korraldamine, neis osalemine).
„Meie jaoks on järelevalvemenetlus olnud väärtuslik õpikogemus, sest alati on võimalus oma tööd veel paremini teha,“ märkis JJ-Street Tantsukooli juht Peeter Taim pressiteates. „Oleme ministeeriumi ettepanekutega täielikult nõustunud ning praeguseks hetkeks on lõviosa tehtud ettepanekutest juba kooli dokumentatsiooni sisse viidud. Ühegi kooli siseregulatsioon ei ole a priori täiuslik, kuid väärtuslike nõuannetega liigume parima võimaliku poole,“ lisas ta.
JJ-Streeti järelevalvemenetluses esindanud TSG Baltic vandeadvokaadi Indrek Kuke sõnul viib ministeerium aastas läbi kümneid järelevalvemenetlusi ning senist praktikat silmas pidades oleks ootamatu, kui järelevalve käigus ei oleks leitud midagi, mida saaks täpsemini formuleerida või paremini korraldada.
Ministeerium tegi koolile mitu ettekirjutust tuvastatud puuduste kõrvaldamiseks. Puudused peavad olema kõrvaldatud 1. maiks ning kooli pidaja peab esitama selle kohta kirjaliku aruande koos täitmist tõendavate dokumentidega. Ettekirjutuste tähtajaks täitmata jätmisel võib haridus- ja teadusministeerium rakendada huvikooli pidajale sunniraha kuni 9600 eurot.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare