LisalehtKäsitöölaneKäsitöölane: Kohilas ja Hageris sai näha palju erinevat käsitööd

Käsitöölane: Kohilas ja Hageris sai näha palju erinevat käsitööd

Ulvi Blande

Kohilas ja Hageris oli nädalavahetusel mitmeid põnevaid üritusi. Kohilas peeti mõisapäeva ja potilaata ning Hageris sai näha kauneid rahvarõivaid.
Mõisapäeva puhul oli üles pandud Eesti Keraamikute Liidu näitus ning käsitöövaipade ja õmblusklassi tööde näitus. Keraamikat sai imetleda ja endale soetada nii professionaalide kui ka õpilaste töid.

Keraamika huviala õpilastööd:


Vaibakudujatel oli väljas viie naise käsitöö. Vaipade alla oli pandud lausa kaks ruumi. Kes soovis, sai endale vaiba ka osta.


Väga huvitav ja ainulaadne oli õmblusklassi tööde näitus, sest neid töid enam rahvale ei näidata. Mitmekülgsel näitusel sai näha mantleid, seelikuid ja Chanel-stiilis kostüüme. Kõigepealt paelusid aga pilku imelised siidist kimonod ja kleidid. Töid oli palju ja kursusega seotud naised andsid lahkelt infot kõige kohta, mis inimesi huvitas.

1000 tundi ilu  tegemist

Pärastlõunal oli Hageri muuseumi õuel kahe rahvarõivakursuse lõputööde esitlus. Oma komplekte tutvustasid kaheaastasel naisterõivaste kursusel osalenud ja meesterõivaste kursuslased. Esindatud olid Hageri, Juuru, Märjamaa, Vigala, Rapla, Vändra ja Nissi kihelkonna rahvarõivad. Lisaks raplamaalastele oli osalejaid ka Keilast ja Tallinnast. Kõik omamoodi Raplamaaga seotud.
Kursuse lõpetamine oli väga meeleolukas. Naised näitasid oma kaunist näputööd ja rääkisid emotsionaalselt kursusel osalemise rõõmudest ja raskustest. Naljatamisi võis kursuse kokku võtta, et sel ajal kui pere magas, tegi naine näputööd. Töö mahust üks väike näide: kahe nööpaugu tegemisele kulub 1,5 tundi, aga meestevestil on 10 nööpauku.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare