UudisedRaplamaa parimad ettevõtted

Raplamaa parimad ettevõtted

Lõpule on jõudmas konkurss “Raplamaa parimad ettevõtted 2024”. Konkursi raames tunnustatakse ettevõtjaid, kelle tegevus ning eeskuju on enim mõjutanud Raplamaa inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele mainele ja arengule.

Hindamise aluseks olid kandidaadi 2024. aasta tegevus ja majandustulemused. Konkursile esitati kokku 48 kandidaati, kellest unikaalseid ettevõtteid oli 39. Eripreemia pälvis üks õpilasfirma. Konkursi komisjoni kuulusid: Heiki Hepner (Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees), Siiri Tamm (Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ juhatuse liige), Andrus Kuusmaa (Raplamaa Ettevõtjate Ühingu juhatuse liige), Margus Nerman (Swedbank Rapla ärikliendihaldur), Janek Kadarik (SA RAEK juhataja, komisjoni esimees), Rita-Triinu Peussa (Raplamaa Partnerluskogu MTÜ tegevjuht), Inge Põlma (Raplamaa Sõnumite tegevtoimetaja), Andres Jõessar (MEPÜ juhatuse esimees), Ilvi Pere (Töötukassa Raplamaa osakonna osakonnajuhataja), Kaili Tuul („Äritegu 2023” võitja).

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 5. juunil toimuval pidulikul ettevõtjate tunnustamisel Urgel, Jäämari OÜ tootmishoone valdustes. Jäämari OÜ jäätisetehase loomine oli konkursi eelmise aasta võitja ehk Äritegu 2023. Kõrgeim maakondlik tunnustus ettevõtetele ja ettevõtjatele viiakse läbi Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (RAEK), Raplamaa Omavalitsuste Liidu ja Raplamaa Partnerluskogu koostöös.
Alljärgnevalt on võimalik tutvuda kõikide kategooriate kolme parema kandidaadiga, samuti VANA KALA 25 laureaatide ning maakonna parima õpilasfirmaga.

ÄRITEGU

Höhle OÜ – tehase avamine ja suurhanke võitmine
Raplamaal tegutsev ettevõte on spetsialiseerunud mikrotorude tootmisele. 2024. aastal tegi ettevõte märkimisväärse arenguhüppe: valmis uus, spetsiaalselt mikrotorude tootmiseks rajatud tootmishoone ning võideti valdkonna suurhange, mis tagab töömahtude kasvu ja ettevõtte nähtavuse tõusu kogu Eestis ja lähiriikides. Kokku laiendati senist 6500 m2 tootmispinda 10 000 m2 võrra. Höhle ühendab inseneripõhise täpsuse kaasaegse tootmisega, olles usaldusväärne partner nii side- kui ka energeetika sektorile.
Tavex OÜ – uue robotlüpsiplatsi avamine Eidaperes
Unikaalse investeeringuga rajati Eesti ainus robotlüpsiplats. Tegemist on 1,5 miljoni euro suuruse investeeringuga, mis sisaldas 560 m² juurdeehitust ja spetsiaalset lüpsiplatsi, kus kogu protsess on digitaliseeritud ja kõrgelt automatiseeritud. Uuendus toob kaasa tööprotsesside tõhustamise, loomade heaolu kasvu ning annab eeskuju kaasaegsest ja keskkonnateadlikust loomakasvatusest. Ettevõte asub Raplamaal Eidaperes ning panustab aktiivselt kohaliku põllumajanduse arengusse.

Tõrvaaugu Mahe Talu OÜ – tatratehase rajamine
Silmapaistev mahetootja panustas 2024. aastal uue kuivati ja robotlaadimisjaama ehitusse, et tõsta tootmise energiatõhusust ning tööviljakust. Ettevõte toodab kvaliteetseid mahetooteid tatrast küpsisteni ning panustab järjekindlalt tootearendusse ja keskkonnasõbralikkusse. Talu on saanud ka mitmeid auhindu nagu “Parim mahetootja 2024” ning nende tooted on leidnud tee nii kohalike klientide kui ka teadlikumate tarbijateni üle kogu Eesti. Uuendused aitavad ettevõttel vastata kasvavale nõudlusele ja laiendada tootmist nii kodumaal kui ka välisturgudel.

VÄIKE JA TUBLI

Hoog Mobility OÜ
Nutika liikumise edendaja Rap­lamaal, kelle renditõukerataste jagamisteenus on aastast 2023 kättesaadav Raplas, Kohilas, Keilas, Sauel, Sakus, Paides ja Türil. 2024. aastal laiendati teenust Kohilasse ning suurendati tõukerataste arvu 250 ühikuni. Ettevõte pakub nüüd ka Hoog Delivery nime all kiiret ja mugavat toidukullerteenust Raplas ja Kohilas, toetades kohalikke söögikohti. Hoog Mobility panustab aktiivselt ligipääsetavuse parandamisse ja jätkusuutlikku linnakeskkonda. Ettevõttes töötab 3 inimest ning 2024. aastal saavutati käibeks 116 000 eurot.

Perebuss OÜ
2017. aastal Märjamaal asutatud väikeettevõte pakub tellimusvedusid üle kogu Eesti ning on tuntud paindlikkuse ja personaalse lähenemise poolest. Ettevõtte teenuseid kasutatakse nii õpilas- kui ka töölesõiduks ning erisõitudeks. 2023. aastal ulatus ettevõtte müügitulu üle 214 000 euro. Perebuss on edukalt hoidnud fookust kohalikel klientidel ning panustanud noorte tööharjumuste kujundamisse läbi koostöö õppeasutustega. Ettevõtte kasv näitab stabiilsust ja tugevat positsiooni Raplamaal transporditeenuste pakkujana.

Thalia LV OÜ
Tegevusalad on sõidukite tehnoülevaatus ja autode pesuteenused. 2018. a alates on Linda tänaval asuva ülevaatuspunkti sisseseade ja hoone täielikult renoveeritud ja tegemist on väga kaasaegse teenusepakkujaga. Ettevõtte kasutuses on ligi 2 ha suurune territoorium endise autobaasi alal, kus on kasutuses ca 1500 m2 äripinda. Ettevõte seisab hea noorte eest, panustades programmi “Noored roolis”. 2024. aasta käive ulatus 221 912 euroni.

RABAV TOODE

Frank Kutteri kartulivorstid
Kartulivorst on Raplamaa klassika – nostalgilise väärtusega roog, mille retsept ulatub aastakümnete taha. Frank Kutter on toonud kartulivorsti taas au sisse, pakkudes seda põlvest põlve armastatud kujul suitsutatud põselihaga, mõnusa maitse ja korraliku kohalikku toorainet väärtustava koostisega. Ehedalt Eesti toit, mis esindab väärikalt meie piirkondlikku toidukultuuri.

Preeriakoja Pärismaalase pass
Loov ja tähendusrikas toode kutsub osalejaid rännakule läbi Eesti ürglooduse. Programm koosneb 24 hoolikalt valitud retkest ja töötoast, sealhulgas matkad, ellujäämisõpe ja bushcraft, mis aitavad osalejatel taasühenduda looduse ja iseendaga. Preeriakoda OÜ on pühendunud looduslähedase eluviisi edendamisele ja pakub elamusi, mis jäävad kauaks meelde. Toode on nutikalt kujundatud, hästi turundatud ja viib ellu Preeriakoja väärtusi, tuues esile kohaliku kultuuri, looduse ja inimese sümbioosi. See on Raplamaa näide uudse ideega loodud elamuslikust ja õpetlikust tootest.

Tõrvaaugu Mahe talu küpsetised

Raplamaal asuv pereettevõte on pühendunud mahetatra kasvatamisele ja töötlemisele. Nende valikus on mitmesugused gluteenivabad tatratooted, sealhulgas mahedad toor-tatraküpsised ja toortatrajahust leib, mis on valmistatud kohapeal kasvatatud ja töödeldud toorainest ning mida on võimalik tellida läbi nende veebipoe üle kogu Eesti.

UUSTULNUK

MLTreening Motions OÜ / ML Treening
Uus treeningettevõte avas 2024. aastal Raplas ööpäevaringselt avatud kaasaegse jõusaali. Ettevõte pakub laia valikut võimalusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele, julgustades kohalikke elanikke liikuma ja hoolitsema oma tervise eest. Jõusaali loomine ja arendamine toob Rapla spordimaastikule olulist lisaväärtust ja mitmekesisust.

Minisaun OÜ – minisaunade tootmine
Ettevõte alustas tegutsemist 2023. aasta augustis ning pakub Raplas toodetud kvaliteetseid minisaunasid, mis sobivad nii Eesti kui ka Euroopa turule. Ettevõte panustab premium-saunade valmistamisse, ühendades kompaktsuse ja mugavuse. Minisaun OÜ on kiiresti kasvav uustulnuk, kelle tooteid iseloomustab nutikas disain ja energiatõhus lahendus. Lühikese tegutsemise aja jooksul on juba jõutud ka Islandi turule. Ettevõttes töötab 7-9 inimest, sõltuvalt tootmismahust.

DuoCatering OÜ / DuoRUUM
Ettevõte avas 2024. aasta sügisel uksed Raplas Koidu tänaval. Kadri Kuusemäe eestvedamisel loodud ettevõte pakub peente detailidega läbimõeldud catering-teenuseid, kus rõhk on nii maitsel kui ka visuaalsel naudingul. DuoRUUM on esinduslik sündmusteruum, mille interjöör võimaldab erinevate ürituste korraldamist aastaringselt. 2024. aasta silmapaistvamad projektid olid osalemine mainekal konkursil “Raplamaa aasta tegu” ja mitme maitseelamustest kantud elamusõhtu korraldamine. DuoRUUMi avapeol toimus ka telesaate “Kolmekas” salvestus.

VANA KALA 25

Marje Nahkur – Marje Nahkuri Hambaravikabinet
Marje Nahkur tähistas 2024. aastal oma 80. juubelisünnipäeva ning on tegutsenud hambaravivaldkonnas juba 55 aastat. Hambaarst on täiendanud end nii Soomes, Rootsis kui ka Leningradis (Peterburis). Marje on pühendunud teenuseosutaja, kes on aidanud mitmel põlvkonnal Rapla elanikel saavutada ja hoida suuhügieeni ning hambatervist. Tema järjepidev töö ja kutsumustunne on teeninud talle austuse ning usalduse.

Enn ja Aili Kasari – AS RAES
RAES-i asutajad Enn ja Aili Kasari on osalenud ettevõtte juhtimises alates 1992. a. Peamiselt jaekaubandusega tegelev ettevõte avas 1999. a juunis uhke Karmani Kaubamaja, mis oli eriline terve Eesti mõistes – 24/7 avatud kaubanduskeskus väljaspool Tallinna! 2024. aastal ulatus ettevõtte käive 1,3 miljoni euroni. Pere-ettevõte on läbi aastate omanud kaupluseid mitmel pool maakonnas, tänasel päeval on põhitegevusala mootorsõidukite ja nende varuosade müük, samas opereeritakse ka kuld- ja hõbeehete kauplust Rappeli keskuses.

Mati ja Martin Kutser – Keawa OÜ
Kehtna vallas tegutseva pereettevõtte tegevus ulatub 1990. aastate algusesse. Põhiline tegevusala on rapsi- ja teraviljakasvatus, lisaks põllumajandusele on aegade jooksul tegeletud näiteks ka lillekaupluse pidamisega. 2024. aasta käive ulatus 1 073 721 euroni. Isa ja poeg Kutserid esindavad kahe põlvkonna koostööd – ettevõte usaldati perepoeg Martinile juba enam kui 10 aastat tagasi.

Andres Ojasalu, Arne Ojasalu, Alan Ian Morley-Fletcher – Baltic Bark OÜ
Raplamaal tegutsev ettevõte on spetsialiseerunud dekoratiivse puukooremultši tootmisele ja müügile. Ettevõtte tootevalikus on looduslikud ja värvitud multšid, mis on hinnatud nii koduhoovides kui ka professionaalses haljastuses. Baltic Bark panustab jätkusuutlikku tootmisesse ja kohaliku ressursi väärindamisse, olles üks juhtivaid multšitootjaid Eestis. Ettevõtte koostööpartnerid on teiste seas tuntud aiandus- ja ehituskaupluste ketid nagu Decora, Gardest ja Bauhof.

Elena Vergasova – Arleenike OÜ
Armas lillepood Kohilas paistab silma esteetilise väljapaneku ja personaalse lähenemisega. Lisaks lilledele pakutakse seal hooajalisi dekoratsioone, kingitusi ja käsitööna valmistatud maiustusi. Ettevõtte eestvedaja Elena Vergasova pöörab erilist tähelepanu detailidele ning loob kliendile igakülgse emotsionaalse elamuse. Arleenike OÜ on saanud kohalike seas hinnatud kohaks, kus kaunid kompositsioonid, hooliv teenindus ja hubane õhkkond loovad igapäevasest ostust elamuse.

Eero Matti Kotkasaari, Jussi Mattias Kotkasaari – Joutsen OÜ
Joutsen OÜ on tegutsenud Eestis 25 aastat ning kuulub rahvusvahelisse Joutsen Gruppi, mille ajalugu ulatub aastasse 1936. Ettevõte on spetsialiseerunud kvaliteetsetele sulepatjadele ja -tekkidele, mida toodetakse keskkonnasäästlikult ja vastutustundlikult. Märjamaa tehases toodetud tooted lähevad müügiks Soome, Skandinaaviasse ja mujale Euroopasse. Joutsen OÜ ühendab käsitööoskused, innovatsiooni ja usaldusväärsuse, hoides au sees Rap­lamaa ja kogu Eesti õmblustööstuse traditsioone.

Raul Maasikas / Maasikas & Ko – Kohila Veski baar
Raul Maasikas on aastakümneid olnud seotud Kohila vallas autoremondi ning autode varuosade müügiga. 2002. aastal osteti Veski baari kinnistu ning juba aasta lõpus avati uus söögikoht, mis tuntud üle kogu maakonna ja kaugemalgi. Veski baar on kohalike seas armastatud toidukoht, kus väärtustatakse järjepidevust ja koduseid maitseid. Ettevõte on pakkunud tööd kohalikele elanikele ning kujunenud kogukonna kohtumispaigaks. Ettevõtte juhtimisel on edukalt läbi viidud põlvkondade vahetus ja ettevõtet juhib perepoeg Kristjan Roos.

ERIPREEMIA  RAPLAMAA PARIM ÕPILASFIRMA

Õpilasfirma Krõmpsukas, juhendaja Margot Sarv
Raplamaa parimaks õpilasfirmaks valitud ÕF Krõmpsukas tegutseb Kohila gümnaasiumis ning pakub tervislikku ja looduslikku krõmpsuvat müslit. Õpilasfirma koosneb kolmest 11. klassi noorest – Emily Hein, Miron Vetkal ja Lisell Viimsalu – ning nende eesmärk on tuua tarbijani maitsev alternatiiv poelettidel leiduvale. 2024. aastal pääses Krõmpsukas ainsana Raplamaalt Eesti õpilasfirmade lõppvõistlusele ning saavutas internetihääletusel ka rahva lemmiku tiitli. Nende mentor on Kaili Tuul, kes pälvis üleriigilise aasta mentori tiitli.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare