spot_img
6.6 C
Rapla
Reede, 24 märts 2023
PersoonJuta Heinvee ei lase iial latti alla

Juta Heinvee ei lase iial latti alla

Raplamaa Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (RENA) valis tänavu kahekümnendat korda Raplamaa aasta naist.

3. detsembril tehti riigimaja õdusas talveaias teatavaks 2015. aasta naise tiitli pälvija. Suure au ja tähtsa tunnustuse osaliseks sai ettevõtte juhina tuntud Juta Heinvee.
Muusikalise avalöögi andis tunnustusõhtule Rapla ühisgümnaasiumi vokaalkvintett, kolm noormeest ja kaks neiut.
Õhtujuht Tiiu Kärner jätkas, tuletades meelde eelnevate aastate Raplamaa aasta naisi, kellest osa oli ka kohal ning said tänutäheks lilleõie. Pärast seda tuli õhtu tähtsaim osa – loeti ette tänavuse aasta naise iseloomustus. Kõlasid kiidusõnad: tohutu töövõime, visadus, järjekindlus, ettevõtlikkus, läbimõeldus, kokkuhoidlikkus, ning kuulutatigi välja aasta naine – Juta Heinvee. Talle kingiti Hele-Mai Truutsi valmistatud siidsall, millele kirjutatud: „Te olete 2015. aasta aasta naine“.
Oma kiidusõnad ja tänu avaldas maavanem Tõnis Blank, kes ühtlasi andis Juta Heinveele üle Raplamaa kuldse rinnamärgi. Rinnamärgi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikutele, kes on silma paistnud Rapla maakonna jaoks olulise saavutusega ning kes töö või tulemusliku ühiskondliku tegevusega on tõstnud maakonna mainet ja toonud paikkonnale tuntust lühemal aiaperioodil.
Sõna sai ka Rotary klubi esindaja, kes edastas oma õnnitlused. Lisandusid teisedki toetajad, lähedased ning möödunud aastate võitjad. Kui õnnitlused olid alles poole peal, sammus saali seltskond naisi, kellest üks mängis akordioni ning ülejäänud võtsid üles lauluviisi. Need olid Juta rootsi keele õpilased, kes esitasid rootsikeelse versiooni laulust „Kui sul tuju hea“. Lisaks sellele esitati Jutale pühendatud luuletus, mis oli samuti rootsi keeles. Kuna peale Juta keegi eriti öeldut ei mõistnud, palus ta esinejatel tekst eesti keelde tõlkida.
Pärast esinemisi puhuti juttu ning söödi torti.
Aasta naiseks valitakse inimene, kes on oma tegevusega olnud eeskujuks ja rajaseadjaks teistele ning kes on aidanud kaasa nii kogukonna arengule kui olnud ka nii-öelda Raplamaa hea tahte saadik väljaspool, on öelnud RENA president Leili Kiis.

Mariliis Vest / foto: Jaak Kadarik

Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused