25 C
Rapla
Reede, 1 juuli 2022
spot_imgspot_img

Ühisgümnaasiumisse lifti paigaldamine läheb plaanitust oluliselt kallimaks

Rapla vallavolikogu arutas peaaegu poolteist tundi ühisgümnaasiumisse liftišahti ehitamise ja lifti paigaldamisega seotud riigihanget ning hääletas napilt hankelepingu sõlmimise vastu.

Volikogu esimees Tarmo Lukk toonitas, et volikogu ei hääletanud lifti ehitamise kui sellise vastu ega sea kindlasti küsimuse alla lifti olulisust. „See lift on väga vajalik,“ ütles Lukk. Hankelepingu sõlmimise vastu kaldus volikogu hoopis majanduslikel ning ajalistel põhjustel.
Nimelt oli ühisgümnaasiumile liftišahti ehitamiseks ja lifti paigaldamiseks 2015. aasta eelarves planeeritud 70 000 eurot. Tähtajaks laekunud kahe pakkumise avamisel selgus aga, et madalama pakkumuse teinud PVH Ehituse pakutud hind ületas oodatut ligi 60 000 euro võrra. PVH Ehituse pakkumuse kogumaksumus oli 106 417,50 eurot, millele lisandub käibemaks.
Vallavalitsuse ettepanek oli puuduolev summa planeerida järgmise aasta eelarvesse, kui tuleb hanke eest tasuda, selgub 13. novembril peetud eelarve- ja arengukomisjoni erakorralise koosoleku protokollist.
Tekib küsimus, miks on projekt peaaegu kaks korda kallimaks läinud. 

Katri Reinsalu / foto: internet
Loe pikemalt 9. detsembri Raplmaa Sõnumitest

spot_img
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised