spot_img
2.2 C
Rapla
Esmaspäev, 6 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
RSRapla valla koolieelikud lustisid spordipäeval Alus

Rapla valla koolieelikud lustisid spordipäeval Alus

27. jaanuaril kogunesid Rapla valla koolieelikud Alu spordihoonesse spordipäevale. Üritus on kujunenud traditsiooniliseks ning toimus tänavu üheteistkümnendat korda.

Kokku osales ennelõunasel spordipäeval 97 last. Lasteaedade kaupa oli Alust viisteist, Kuusikult üks, Hagudist seitse, Kodilast kuus, Rapla Päkapikust 25, Naksitrallidest 23 ja Kellukesest 20 last.

Tavaks on kujunenud, et igal aastal algab koolieelikute spordipäev ühe spordiala tutvustusega. Varem on selleks olnud näiteks korvpall, iluvõimlemine, peotants või rattasõit. Seekord oli selleks Rapla maakonnas aina enam pead tõstev saalihoki. Põhilisi oskusi ja saalihoki varustust käis lastele näitamas Siim Viisut. Kuna aeg oli piiratud, said vaid üksikud lapsed ise proovida, mis tunne on hokikepiga pall väravasse lüüa, kui seda kaitseb väravavaht. Saalihoki treeningud lastele toimuvad Rapla maakonna piires praegu vaid Kehtnas. Viisuti sõnul lihtsalt rohkem praegu ei jõua.

Laste spordipäev jätkus võimlemisega, mida viis läbi Pipi Pikksukk. Lisaks olid kavas näiteks ranitsaga jooks, palli veeretamine ning saalihoki kepiga liivakoti lükkamine.

 

Siim Jõgis / foto: Siim Solman

Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused