7.7 C
Rapla
Laupäev, 25 sept. 2021

Taevani maani elamusi uues keraamika meistrikojas

Kes on endale tänavu andnud lubaduse, et hakkab keraamikaga tegelema, neil on nüüdsest Raplas selle peene käsitöökunsti viljelemiseks uus koht. Nimelt avas laupäeval, 23. jaanuaril pidulikult oma uksed TaevaniMaani Meistrikoda.

Võin kinnitada, et esimesest hetkest peale tekitavad meistrikoja ruumid imestust. Samaväärset imestust tekitab kindlasti ka meistrikoja nimi, mis tuleneb selle perenaise Maria Mettase sõnakõlksust. Selle põneva nime taga pesitsevaid ruume tasub külastada juba üksnes seetõttu, et need asuvad raplalasele tuttavas, mitmekülgse ajalooga ja hiljuti uue kuue saanud jõeäärses majas Jõe tänava alguses.
Meistrikoja perenaisest Maria Mettasest on aga alles saamas osake Rapla maakonna ajaloost. Mettas on pärit Määramäelt, Padise kandist, kus ta viimase kuue aasta jooksul on end oma ema Eva Raudkivi Määra Mäe Meistrikojas keraamikakunsti alal arendanud ja teostanud. Abikaasa Mareki juured on need, mis noored koos oma kolme väikese lapsega just Raplasse elama tõid.
Mettase sõnul on ta juba aastaid omaenese keraamika meistrikojast unistanud ja paljugi sellest, mis praegu koja ruume eriliseks muudab, on soetatud ammu enne õigete ruumide leidmist.
See oli alles möödunud aasta novembrikuus, kui ta avastas, et jõeäärses majas pakutakse ehitusjärgus kortereid müüa. „Saatsin universumile sõnumi, et mul on vaja enda koht leida, ja samal õhtul sattusin juhuslikult tuttavate kaudu kuulutusele,“ õhkab Mettas. Osaliselt tänu sellele, et nii varakult korter avastati, näevad need ruumid täna ka niivõrd erilised välja.

Stina Andok / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 27. jaanuari Raplmaa Sõnumitest

5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised