spot_img
-1.2 C
Rapla
Teisipäev, 31 jaan. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
RSHuumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid Purkus Eesti Huumorimuuseumi

Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid Purkus Eesti Huumorimuuseumi

Eesti Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid naljapäeval ametlikult Eesti Huumorimuuseumi, mis tegutseb Purku vanas koolimajas.

Eesti Huumorimuuseumi asutamislepingu kirjutasid Purku koolimaja saalis 1. aprillil peetud huumoriõhtul alla Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm ja MTÜ Purculi juhatuse liige Ede Talistu.
Andrus Tamm tõdes, et tegelikult on huumorimuuseum Purkus juba tükk aega olemas olnud. Seitse hooaega on korraldatud karikatuurinäitusi ja huumoriõhtuid, mitmed tuntud karikaturistid on annetanud muuseumile oma tööde kogusid.
Algusaega vaadates võrdles Tamm muuseumi asutamist raadio leiutamisega, mille idee samuti tuli iseseisvalt pähe kahele mehele.
Seitse aastat tagasi käis Maalehes kujundajana töötav Heiki Maiberg Purkus peetud mõttetalgutel välja huumorimuuseumi idee. Ta oli sattunud Purkusse, kuna sel ajal töötas seal tema tütar. Maiberg avastas, et Purkus on väga ilus maakividest endine koolimaja, mis seisab osaliselt kasutuseta. Ta meenutas, et kohalikele hakkas huumorimuuseumi mõte kohe väga meeldima.
Sellest mõni aasta hiljem, huumoriliidu asutamiskoosolekul arutati, et võiks teha huumorimuuseumi. Siis ütles aga keegi, et üks mees Purkus juba teeb midagi sellist.

Vivika Veski / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 6. aprilli Raplamaa Sõnumitest

2 KOMMENTAARID

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused