4.9 C
Teisipäev, 16 apr. 2024
RSVesiroosi terviserajal selgusid maakonna meistrid murdmaajooksus

Vesiroosi terviserajal selgusid maakonna meistrid murdmaajooksus

Esmaspäeval, 25. aprillil peeti Vesiroosi terviserajal Rapla maakonna meistrivõistlusi murdmaajooksus. Erinevates võistlusklassides võttis jooksust osa 20 sportlast.
Meeste arvestuses oli distantsi pikkus 3200 meetrit ning maakonna meistriks krooniti Elar Vulla ajaga 9.17,3. Teise koha sai Arvi Alamaa, kelle tulemus oli 10.55,1, ning kolmas oli Mait Leemet ajaga 11.35,4. Naised jooksid täpselt poole lühema maa ehk 1600 meetrit. Kõige kiiremini läbis selle Birgit Pihelgas (5.14,2), kuid Rapla maakonna meistriks sellega ei tulnud, sest ta on pärit Pärnust. Meistriks krooniti Anett Välling (6.25,8).
Võistluste üks korraldaja Erik Horn avaldas heameelt, et nii Arvi Alamaa kui ka Anett Välling on tagasi jooksurajal. Naistest sai kolmanda aja Kärt Praks (6.47,2). Meesveteranide arvestuses jätkub Risto Ütsmütsi ülemvõim. Tema aeg 2400 meetri distantsil oli tervelt poolteist minutit parem kui teise koha saanud jooksjal. Ütsmütsi aeg oli 7.45,9 ja teise koha saanud Enrico Salul 9.16,7. Kolmanda koha sai selles arvestuses Ivo Kivastik ajaga 9.29,3.
Väga tublit tulemust näitas 1999. aastal ja hiljem sündinud noormeeste seas Mert Olesk. Ta läbis 2400 meetrit ajaga 8.12,0. Erik Horn ütles, et Oleskil on potentsiaali saada väga kiireks jooksjaks. Juba praegu on tema edu eakaaslaste ees mäekõrgune. Teise koha saanud Heiki Vaabel kaotas talle enam kui minutiga. Vaabeli aeg oli 9.19,5. Kolmas oli Genri-Roland Stepanjuga ajaga 10.47,6. Naisveteranide seas oli kaks võistlejat. Inge Lukk läbis 1600 meetrit ajaga 7.47,8 ja Õnne Kivastik 8.38,8.

Siim Jõgis / foto: Siim Solman