spot_img
-0.1 C
Rapla
Kolmapäev, 1 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
ArvamusPõgus tagasivaade Avis Rapla senisele hooajale

Põgus tagasivaade Avis Rapla senisele hooajale

Juba homme saavad alguse Avis Rapla olulisimad mängud sel hooajal. Neljapäeval, 12. mail algab pronksiseeria, kus neljandat kohta ei soovi kumbki meeskond.
Rapla vastaseks tuleb TLÜ/Kalev, kes Alexela meistriliiga põhiturniiril teenis kolmanda koha ning poolfinaalides jäi 3:0 alla Tartu Ülikool/Rocki meeskonnale. Nüüd, kui ees ootab pronksiseeria, on ehk paslik teha tagasivaade olulisematele sündmustele, mille Avis Rapla käesoleval hooajal läbinud on.
Esimene sõnum uue hooaja koosseisu kohta saabus eelmise aasta 22. augustil, kui Rapla korvpallikool teatas, et on kokkuleppele jõutud Ameerika Ühendriikidest pärit tagamängija Devin Brooksiga. Kuigi 2015. aastal pronksi võitnud meeskonna kapteni Rait-Riivo Laane lahkumine ei olnud veel 100 protsenti kindel, oli Brooks sisuliselt mõeldud tema asendajana.
Kolm päeva hiljem ehk teisipäeval, 25. augustil saabus tõeline üllatuspomm. Senise helesinise vormi asemel hakkab Rapla korvpallimeeskond kandma hoopis punast ning ka nimi on uus – Avis Rapla. Veel enne septembri algust tuli teade, et Raplaga liitub ka Brooksi meeskonnakaaslane ülikoolipäevilt Will Artino. Kuigi käesoleva hooaja alguseks oli meeskonna koosseis märgatavalt muutunud, oli põhjust optimismiks küllaga. Esiteks seisis meeskonna taga uus nimisponsor, värsked täiendused olid lootustandvad ning kevadine pronksmedal oli korvpallimeeskonna ja kohaliku kogukonna veel tugevamini ühte liitnud.

Esimene võit TÜ/Rocki üle
Alexela meistriliiga avamäng laupäeval, 10. oktoobril oli tõeliselt vaatemänguline. Esmalt korraldasid fännid rongkäigu Sadolini spordihoone juurde ja seejärel alistas Avis Rapla kodupubliku silme all Rakvere Tarvase 92:86. Hea algus uuele hooajale oli tehtud. Siiski rääkisid nii peatreener Aivar Kuusmaa kui ka manager Jaak Karp intervjuudes, et korvi alla otsitakse endiselt täiendust. 14. oktoobril saabuski Raplasse Mike Myers, kellelt loodeti suurt panust just korvi all.
Novembri alguses tekkis aga variant, et meeskonnaga taasliitub Rapla fännidele tuttav mees – Domagoj Bubalo. Horvaatia hiiglane võeti avasüli vastu ning seega Myersile kohta ei jagunud ning ta siirdus karjääri jätkama Prantsusmaale.
Kindlasti on fännidel meeles 14. novembril peetud kodumäng Tartu Ülikool/Rocki vastu. Siis alistati kodusaalis ülikoolilinna meeskond esmakordselt. See oli magus võit, sest tähendas, et alates sellest päevast oli Rapla korvpallimeeskond alistanud kõik Eesti klubid vähemalt ühe korra.
Neljapäeval, 26. novembril kuulutati Ingliste rüütlimõisas välja Raplamaa aasta tegu 2015. Selleks osutus TYCO Rapla pronksivõit kevadises play-offis. Siiski ei paistnud Avis Rapla meeskonna kohal igavene päike. Sinna siginesid ka murepilved. Vahetult enne jõulupühi otsustas Domagoj Bubalo võtta vastu Šiauliai pakkumise ning jättis Rapla korvi alla tõsiseltvõetava augu. 27. detsembril pidas Andre Pärn oma lahkumismängu, mis kujunes tõeliseks maiuspalaks kõikidele korvpallifännidele. Sadolini spordihoone oli puupüsti rahvast täis. Istekohta naljalt ei leidnud.

Pöidlad pihku
Veebruari alguses hõrenesid korvialused read veelgi, kui Will Artino pühkis Maarjamaa tolmu jalgelt. Avis Rapla manager Jaak Karp ütles, et klubi ja mängija teed läksid lahku poolte kokkuleppel, ent kõrvaltvaatajale oli selge, et Artinol oli probleeme distsipliinile allumisega, mida nõutakse igalt professionaalselt sportlaselt. Õnneks ei kestnud korvialune põud üle mõistuse kaua. Juba kolm päeva hiljem oli kohal järgmine pikk mängija Thomas van der Mars.
Märtsi alguses tõmbas punase Avis Rapla vormi selga kolmas leegionär Maurice Kemp. Sellise koosseisuga plaaniti mängida hooaja lõpuni. Seni kulgeb see plaanipäraselt. Alexela meistriliiga põhiturniiri lõpetas Rapla meeskond neljandal kohal. Veerandfinaalis saadi ilusti jagu Rakvere Tarvasest, poolfinaalis ei käinud ramm üle Kalev/Cramost ning nüüd ootab ees pronksiseeria TLÜ/Kalevi vastu. Midagi kerget see olema ei saa, aga kõik punaste fännid ootavad medalit. Kolmest võidust TLÜ/Kalevi vastu selleks piisab. Tean, et seda on lihtsam öelda, kui platsil saavutada. Igal juhul pöidlad pihku!

Siim Jõgis

Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused