-1.7 C
Reede, 19 apr. 2024
RSFOTOD: TriobetBBL hooaeg algas võidukalt!

FOTOD: TriobetBBL hooaeg algas võidukalt!

Kolmapäeval, 12. oktoobril, toimus Sadolin Spordihoones käesoleva hooaja esimene Triobet Balti liiga mäng, esimeseks vastaseks Leedu klubi BC Nevezis, kelle peatreeneriks 2014/2015 hooajal AVIS Rapla abitreeneri rolli täitnud Paulius Juodis.

Ligi poole tuhande inimese ees toimunud mängu alustas AVIS Rapla meeskond hästi, kordades enesekindlamalt kui pühapäevast koduliiga mängu TTÜ vastu. Kiirelt avas skoori Eesti koondist suvel esindanud Martin Paasoja, millele järgnesid korvid Indrek Kajupangalt ja Thomas van der Marsilt. Samuti näidati meeskondlikku mängu kaitses. Veerandaja lõpuks ilutses tablool AVIS Rapla 8-punktiline paremus, 26-18. Meie meeskonna parimana viskas esimesel veerandajal seitse punkti Martin Paasoja, kuus punkti lisasid Thomas van der Mars ja Indrek Kajupank.

Meeskonna resultatiivsem mängija, Martin Paasoja, avas ka teise veerandaja mängu skoori, viies kodumeeskonna 10 punktiga juhtima, millele järgnes 5 vastuseta punkti Domen Bratozilt. Kui teist veerandaega oli mängitud natukene rohkem kui kaks minutit, juhtis AVIS Rapla juba 37-18. Imeline algus raplakatelt!

Raplakate hea hoog jätkus rünnakul ka teise veerandaja teises pooles, kuid võrreldes mängu algusega jäädi kaitses veidi enam hätta.  Vaatamata sellele võitis kodumeeskond esimese poolaja 54:36, üle platsi mehena Thomas van der Mars 12 punkti ja kuus lauapalli.

Kolmanda veerandaja alustuseks kolmene meeskonna kaptenilt ja resultatiivne rünnak van der Marsilt suurendasid vahe enam kui 20-punktiliseks. Mängupilt muutus kolmanda veerandaja keskel, mil ohjad sai enda kätte Leedu meeskond. Vahet vaikselt tagasi mängides jõuti kolm minutit enne neljandiku lõppu 13 punkti kaugusele. Viimasele veerandajale minnes lahutaski meeskondi kuraditosina jagu punkte (71-58).

Neljanda veerandaja alguses vähenes vahe korraks üheteistkümnele punktile, kuid seejärel võttis vedamise üle Rashim Suarez, kelle kaks tabavat viset taas Raplale turvalise edu tõid. Vaatamata selle suutis Nevezise meeskond mängu tagasi tulla, kui lõpuni jäi viis minutit, oli vahe vähenenud kõigest 9-punktiliseks. AVIS Rapla rünnakukindlus oli kadunud ning kaks järjestikust rünnakut lõppesid pallikaotusega. Kolm minutit enne mängu lõppu oli vahe vähenenud kõigest viiele punktile. Nevezise meeskond võitles visalt, kuid pingeliseks kujunenud viimased kaks minutit kuulusid siiski AVIS Rapla meeskonnale. Lõpuks kindel, kuid raske 91:77 võit Leedulaste üle, kes lahkusid Eestist ühe võidu ja ühe kaotusega (päev enne heitlust AVIS Raplaga alistati Pärnu Sadama meeskond).

Järgmine AVIS Rapla mäng toimub juba laupäeval Sadolin Spordihoones, kui võõrustatakse Rakvere Tarva meeskonda. Tule saali ja aita meil jätkata kodusaalis võidukalt!