4.4 C
Rapla
Esmaspäev, 3 okt. 2022
spot_imgspot_img

Kodanikupäeva aumärgi pälvisid Sandra Mägi ja Urmas Tulvik

Alates 1998. aastast tähistatakse iga aasta 26. novembril kodanikupäeva. Selle puhul tunnustatakse kodanikupäeva aumärgiga vastutustundlikke ja hoolivaid inimesi, kes on edendanud kogukondlikku elu ning teinud kogukonnas vabatahtlikku tööd.
Esmaspäeval, 21. novembril anti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones üle kodanikupäeva aumärgid kokku viieteistkümnele erilisele inimesele. Nende hulgas võtsid auhinna vastu ka Röa külavanem Sandra Mägi ja Raikküla koduloouurija Urmas Tulvik.

Aumärke jagab siseministeerium ning aumärgid andis üle siseminister Hanno Pevkur. Siseministeerium vahendab, et kodanikupäeva eesmärk on teadvustada kodanikuks olemist ja tõsta selle väärtust. 2016. aasta kodanikupäeva moto on „Uusi horisonte luues“, mis viitab mõtteavarusele ja ühiskonna arendamiseks vajalike teadmiste olulisusele.
Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril, kuna sel päeval 1918. aastal võttis Maanõukogu vastu määruse Eesti kodakondsuse kohta. Sellega loodi ametlikus tähenduses Eesti kodaniku mõiste.
Kodanikupäeva aumärgiga tunnustamiseks tehti tänavu  kokku 85 ettepanekut. Viieteistkümne hulka, kes tänavu aumärgi said, kuuluvad ka MTÜ Purila liikme Kairi Kaadu esitatud Röa külavanem Sandra Mägi ja Raikküla vallavalitsuse esitatud koduloouurija ja koolitaja Urmas Tulvik.

Stina Andok / foto: erakogu
Loe pikemalt 23. novembri Raplamaa Sõnumitest

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised