10 C
Rapla
Reede, 17 sept. 2021

Kohila lahendas segaduse planeeringuga, muutes vaidlusaluse maatüki sihtotstarvet

Kohila keskväljaku läheduses paiknev maatükk aadressil Vabaduse 16 on seisnud tühjana juba aastaid. Veel kaheksa aastat tagasi planeeriti sinna ehitada äri- ja kaubanduskeskus, aga nüüd kavatsetakse sinna ehitada hoopis korterelamu. Kohila vallavalitsuse otsuse mõistlikkus ja seaduslikkus tekitasid küsimusi Rapla maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunikul Piret Kivil.

2008. aasta jaanuarikuus kehtestas Kohila vallavolikogu otsusega number 1 Kohila alevi Vabaduse tänav 16 ja selle lähiala detailplaneerigu, millega nähti ette äri-, büroo- ja eluhoone ehitamine Kohila keskväljaku naabruses. 2008. aasta septembrikuus andis Kohila vallavalitsus korralduse, millega väljastas ehitusloa OÜ-le Liloson Arendus äri- ja kaubanduskeskuse püstitamiseks aadressil Kohila alev, Vabaduse tänav 16. Sinnapaika see tookord jäigi ja kaubanduskeskust ei kerkinud.
Kaheksa aastat hiljem, 2016. aasta 30. septembril andis Kohila vallavalitsus välja korralduse, millega kinnitati Kohila alevi Vabaduse tänav 16 projekteerimistingimused. Korralduses selgitati, et planeeritava ala sihtotstarbeks nähti 2008. aasta jaanurikuus ette 80% ulatuses ärimaa ja 20% elamumaa.

Stina Andok  / foto: Siim Solman
Loe pikemalt Raplamaa Sõnumitest

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised