Reede, 29 märts 2024
RSKohila SK/Webware sai esiliigas väärt võidu

Kohila SK/Webware sai esiliigas väärt võidu

Siim Jõgis.

Samal ajal kui Alexela korvpalli meistriliigas peeti 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri tõttu pausi, läksid mängud edasi Saku I liigas. Kohila SK/Webware sai reedel, 24. novembril toimunud kohtumises väärtusliku 90:76 võidu Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy üle. Tegemist oli Kohila meeskonna neljanda võiduga sel hooajal.

Saku I liiga korvpalli on põnev jälgida kas või seetõttu, et seal saavad platsile kõrgliigas vähem mänguaega saavad korvpallurid. Nii on Kohila SK/Webware eest regulaarselt platsil käinud AVIS Utilitas Rapla mängijad Hendrik Ruut, Risto Valge, Gregor Ilves ning vähemal määral Kustas Põldoja.
Kõik need neli mängijat jooksid väljakule ka reedeses kohtumises Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy vastu. Juba mängu esimene veerand pani jõuvahekorrad paika ja andis Kohilale edasiseks suure edu. Esimese kümne minuti järel juhtis kodumeeskond 23:8. Poolajapausiks oli vahe küll pisut vähenenud, ent endiselt juhtis Kohila 46:35. Ka teisel poolajal suudeti eduseisu hoida ning isegi kasvatada ja nii võideti kohtumine 90:76.
Kohila poolelt olid kaks resultatiivsemat mängijat Erik Luts ja Kustas Põld­oja, kes mõlemad viskasid 18 punkti. Samuti võtsid nad mõlemad kaheksa lauapalli. Andre Pärn lisas 16 ja Marek Ruut 13 punkti. Kahekohalise punktisumma sai veel täis Alan Kalda, kes viskas kümme punkti. Vastaste poolelt oli resultatiivseim mängija Indrek Õunpuu 17 punktiga. Senise kaheksa vooruga on Kohila SK/Webware saanud neli võitu ja neli kaotust, mis annavad tabelis kuuenda koha.