15.5 C
Rapla
Reede, 12 aug. 2022
spot_imgspot_img

Järvakandi võlg on jätkuvalt üleval

Siim Jõgis

20. detsembril kirjutas Raplamaa Sõnumid, et Järvakandi vallal lasub suur võlg – 221 924 eurot, mis oleks tulnud vähemalt teoreetiliselt hiljemalt eelmise aasta lõpuks likvideerida.

Seda seetõttu, et vastavalt Kehtna ja Järvakandi ühinemislepingule, mis allkirjastati 2016. aasta detsembris, oleks mõlemad osapooled pidanud tähtaja ületanud võlad likvideerima hiljemalt 31. detsembriks 2017.
Nii siiski ei läinud. Olukorra lahendamisega tegeleb praegu Kehtna vald. Vallavanem Indrek Kullam ütles, et kõnealune summa ei ole viimastel nädalatel oluliselt suurenenud ega vähenenud. Kuna nüüd on kaks valda ühinenud ning toimivad ühise eelarve alusel, peab Kehtna leidma võimaluse, et võlasumma eelarvest katta. “Võlg on võõra oma. See tuleb võimalikult ruttu ära tasuda,” sõnas Kullam.
Kõige paremaks võimaluseks peab ta jätkuvalt Järvakandi ühinemistoetuse kasutamist just sellel otstarbel. Selleks tuleb esmalt saada nõusolek uuelt Kehtna vallavolikogult. Kullam ütles, et endise Järvakandi vallavanema Mart Järviku ettepanek kasutada võla katteks dividende oleks keeruline ja pikk protsess. Kullami sõnul on igati aus öelda, et Järvakandi pool rikkus ühinemislepingu punkti 15.4, mis nägi ette, et 2017. aasta lõpuks ei ole pooltel tähtaja ületanud võlgnevusi hankijatele.
Kullam tõdes, et lepingut on küll rikutud, aga kuna nüüd ollakse üks suur vald, ei ole võimalik kedagi sanktsioneerida. Lahendus tuleb leida ühiselt. Selle nimel on Kehtna vald ka viimasel ajal vaeva näinud eelarve koostamisel, mis tuleb tasakaalu saada.
Suurimad Järvakandi poolt tähtaja ületanud võlgnevused on nüüd Kehtna vallal Järvakandi Soojus OÜ, Järvakandi Kommunaal OÜ ja OÜ Lempiri ees.

spot_img

2 KOMMENTAARID

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised