spot_img
-0.1 C
Rapla
Teisipäev, 29 nov. 2022
spot_imgspot_img
RSGerd Kanteri sümboolne kummardus Raplamaale

Gerd Kanteri sümboolne kummardus Raplamaale

Raplamaa Sõnumid / Foto: Siim Solman.

Olümpiavõitja Gerd Kanter teeb sel reedel kodumaakonna publiku ees oma viimase võistluse. Reedel, 13. juulil kell 18 on Kohila staadionil kettaheitevõistlus, kus kohalik publik näeb viimast korda võistlemas Raplamaalt sirgunud olümpiavõitjat Gerd Kanterit. Üksteist tiitlivõistluste medalit võitnud Gerd Kanter teeb sel aastal tippspordis oma viimase hooaja.

Reedene võistlus on olümpiavõitja enda initsiatiiv, mille eesmärk on teha Raplamaa inimeste ees oma eduka sportlaskarjääri viimane sportlik etteaste ja oma kodukandile sümboolne kummardus.
Miks just Raplamaa ja miks just Kohila? Olümpiavõitja Gerd Kanteri lapsepõlvekodu oli Tiduvere külas ja koolitee algas Vana-Vigala põhikoolis. Just siit Raplamaalt said tehtud esimesed sammud suurte tegude poole.
25. juunil 2009 Kohila staadionil peetud kõrgetasemelisel rahvusvahelisel kergejõustiku Kuldliiga etapil heitis Kanter kahekilose ketta 71 meetri ja 64 sentimeetri kaugusele. Kohilas heidetud tulemus jäigi 2009. aastal maailma edetabeli parimaks saavutuseks! Samuti ei ole keegi enne ega pärast seda suutnud Eestimaal ketast kaugemale lennutada. Sellest võistlusest sai alguse legend Kohilast kui Eesti parimast kettaheiteareenist! Mida on oodata reedel ja 13-ndal?
Kevadel vigastusega kimpus olnud olümpiavõitja on tõusnud lubavasse vormi. Äsja Poolas püstitatud hooaja tippmark 64.46 annab Euroopa edetabelis 16. koha. Eesti parimal kettaheitestaadionil Kohilas loodab Gerd kodupubliku toel tänavuse aasta edetabelitulemust tublisti parandada. Edetabelis on vahetult Kanteri ees meie mehe igipõlised rivaalid maailma- ja Euroopa meister poolakas Piotr Malachowski (64.97) ning kolmekordne maailmameister ja Londoni olümpiavõitja sakslane Robert Harting (65.13).
Neile tulemustele soovib Raplamaa mees reedel koduseinte toel kindlasti tuule alla teha ja miks mitte veelgi kaugemale heita. Kanteriga koos astub Kohilas heiteringi Rio olümpia neljas Martin Kupper ja teised Eesti paremad kettaheitjad. Võimalik, et kaasa lööb ka piiritaguseid konkurente. Kes, see selgub lähiajal.

Autogrammid ja fotod viimase kümnendi Eesti edukaima sportlasega
Kõigil soovijail on võimalik pärast võistlust saada Eesti seni viimaselt olümpiavõitjalt kodusel Raplamaa staadionil toimuva lahkumisvõistluse unikaalne autogramm ja teha mälestuseks fotojäädvustus. Kettaheitevõistlus Kohila staadionil algab reedel, 13. juulil kell 18. Sissepääs võistlusele on kõigile tasuta.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused