Reede, 19 apr. 2024
RSArtur Vititin krooniti Põhjamaade meistriks

Artur Vititin krooniti Põhjamaade meistriks

Siim Jõgis

Kehtna juurtega kreeka-rooma maadleja Artur Vititin tuli Põhjamaade meistriks. Võistlused peeti laupäeval, 11. mail Norras Kristiansundi linnas.
Meistriks tuli Vititin raskekaalus (-130 kg), kus osaleski ainult kaks maadlejat.

Ainsas matšis alistas ta Norra paremuselt teise maadleja Nikola Milatovici tulemusega 5:2. Vititini treener MK Hammerlockist Leon Reitsak ütles, et noormees on viimasel ajal näidanud jõudsat edasiminekut. “Isegi kahe võistlejaga turniiril võidab parem maadleja,” sõnas Reitsak. Järgmiseks suuremaks võistluseks Vititini jaoks on Euroopa mängud ning ettevalmistus nendeks juba käib. Võistlused toimuvad juunikuu teises pooles Minskis.
Reitsak rääkis, et Vititin on näidanud head maadlust ning noppinud mitmetelt võistlustelt viiendaid kohti. Samuti sõnas Reitsak, et eesootavatelt võistlustelt ootab ta Vititinilt medalisära.