27.7 C
Rapla
Teisipäev, 28 mai 2024
RSRaplamaa loodab MATA meetmest saada tõuget spordiakadeemia käivitamiseks

Raplamaa loodab MATA meetmest saada tõuget spordiakadeemia käivitamiseks

Siim Jõgis

Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) täiskogu kiitis neljapäeval, 20. juunil toimunud istungil heaks neli põhiprojekti, millele taotletakse rahastust MATA meetmest.

Lahtikirjutatult tähendab MATA maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeedet. Tegemist on rahandusministeeriumi loodud meetmega, mille kaudu saavad kõik maakonnad taotleda toetust soovitud projektide täideviimiseks.
Rapla maakonnale on sellest meetmest ette nähtud 325 224 eurot. Käesoleva aasta taotlusvooru riiklik eelarve on 6,15 miljonit eurot, mis jaguneb kõigi maakondade vahel. Rap­lamaa on võtnud selge suuna saada MATA meetmest tõuge kohaliku spordiakadeemia käivitamiseks. “Kõik põhinimekirja kantud projektid omavad olulist rolli uueks arenguhüppeks Raplamaal – maakondliku spordiakadeemia käivitamiseks,” seisab mustvalgelt kaaskirjas, mis pandi teele Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) poole. Kõnealused neli Raplamaa projekti on Kehtna staadioni renoveerimine, Kohila staadioni tartaankatte vahetus, Märjamaa ujula katuse rekonstrueerimine ja Rapla kunstmurukattega jalgpallistaadioni rajamine (I etapp).
Nende projektide kaugem eesmärk on luua maakonnas kõrgtasemel spordiharidust pakkuv süsteem ja head tingimused spordiga tegelemiseks kõigis piirkondades. “Iga korrastatud objekt, mis parandab sportimisvõimalusi, loob tugevama põhja sellele, et spordiakadeemia kontseptsioon saaks tegelikkuses toimima hakata ning et oleks võimalik saavutada kvalitatiivne hüpe sportliku ettevalmistuse tasemes – seda nii läbi sportimistingimuste parandamise kui ka nt läbi võimaluse kaasata paremaid treenereid,” seisab kaaskirjas RTK-le. Kui liita kokku kõigi nelja projekti taotletav summa, siis tulebki kokku täpselt 325 224 eurot.
Lisaks neljale põhiprojektile on kaaskirjas välja toodud kaks reservprojekti. Need on Rapla terviselinnaku parkla rekonstrueerimine ja keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire. Reservprojektide rahastamine tuleb kõne alla vaid juhul, kui mõni põhiprojektidest peaks kõrvale lükatama. Raplamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Silvi Ojamuru ütles, et Raplamaa eelis on loodetavasti see, et kaaskirjas on veenvalt välja toodud põhiprojektide mõju kogu maakonnale. Nüüd läheb see taotlus edasi RTK komisjoni, kes langetab rahastuse osas otsused. Ojamuru sõnas, et vastuseid loodetakse saada augusti keskpaigas.

Projektid, millele taotletakse toetust
ROL koos oma liikmete (Kehtna, Kohila, Märjamaa ja Rapla vald) ja maakondlike partneritega (RAEK SA ja Raplamaa Partnerluskogu) esitas ettepaneku arvata MATA meetmest toetuse taotlemise õigusega projektide nimekirja järgmised projektid:
1. Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine – Kehtna staadioni renoveerimine. Toetuse taotleja on Kehtna vallavalitsus. Toetust taotletakse summas 80 000 eurot. Toetuse määr on 61,54% (projekti eeldatav kogumaksumus 130 000 eurot).
2. Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine – Kohila staadioni tartaankatte vahetus. Toetuse taotleja on Kohila vallavalitsus. Toetust taotletakse summas 80 000 eurot. Toetuse määr on 37,04% (projekti eeldatav kogumaksumus 216 000 eurot).
3. Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine – Märjamaa ujula katuse rekonstrueerimine. Toetuse taotleja on Märjamaa vallavalitsus. Toetust taotletakse summas 80 000 eurot. Toetuse määr on 61,87% (projekti eeldatav kogumaksumus 129 301 eurot).
4. Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine – Rapla kunstmurukattega jalgpallistaadioni rajamine (I etapp). Toetuse taotleja on Rapla vallavalitsus. Toetust taotletakse summas 85 224 eurot. Toetuse määr on 13,27% (projekti eeldatav kogumaksumus 642 060 eurot).
Järjestatud reservprojektid – nimetused, taotlejad, toetussummad ja toetuse määrad:
1. Rapla terviselinnaku parkla rekonstrueerimine. Toetuse taotleja on Raplamaa Haigla SA. Toetust taotletakse summas 120 000 eurot. Toetuse määr on 75% (projekti eeldatav kogumaksumus 160 000 eurot).
2. Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire. Toetuse taotleja on Kohila vallavalitsus. Toetust taotletakse summas 80 000 eurot. Toetuse määr on 74,77% (projekti eeldatav kogumaksumus 107 000 eurot).
Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare