-2.8 C
Laupäev, 27 apr. 2024
RSKohila Konsumi rahvajooksul näitasid meistriklassi Mardo Lundver ja Mari Boikov

Kohila Konsumi rahvajooksul näitasid meistriklassi Mardo Lundver ja Mari Boikov

Siim Jõgis

Tänavu peeti Kohila Konsumi rahvajooksu 23. korda. Võistlus toimus pühapäeval, 25. augustil ning arvestust peeti kahel distantsil – 10,7 ning 5,6 kilomeetrit.
Pikemal jooksul saavutas meeste konkurentsis esikoha Rapla jooksuklubi esindaja Mardo Lundver, kelle võiduaeg oli 36 minutit ja 24 sekundit. Seda võib pidada lausa mäekõrguseks eduks, sest teisel kohal lõpetanud Martin Tamm (Sparta SS) kaotas talle ühe minuti ja 15 sekundiga. Tema aeg oli 37 minutit ja 39 sekundit.Enne jooksu Lundveri põhikonkurendiks peetud Argo Jõesoo (Läänemaa kergejõustikuklubi) sai kolmanda koha. Kuigi poole distantsi peal oli ta veel teine, tuli finišis leppida kolmanda kohaga. Naiste arvestuses olid täiesti omaette klassist Mari Boikov ja Kaia Lepik (mõlemad Täppsportlased). Boikovi võiduaeg oli 42.30 ning Lepik ületas finišijoone ajaga 43.11. Väärtusliku kolmanda koha teenis Rapla jooksuklubi esindaja Ritve Reinumäe, kelle aeg oli 48.42. Kokku lõpetas tänavuse Kohila Konsumi rahvajooksu 105 osalejat. 26 neist läbisid pikema (10,7 km) ning 79 lühema (5,6 km) distantsi. Tähelepanuväärne on just see, et lühema distantsi läbis rohkem jooksjaid kui pikema. Näiteks Konsumi Rapla-Kehtna maanteejooksu puhul on aastate lõikes olnud seis täpselt vastupidine. Rohkem harrastajaid tuleb pikemale distantsile. Mõlema jooksu korraldaja Erik Horn selgitas, et Kohila jooksu puhul on välja kujunenud suurem harjumus ka kohalikel inimestel jooksust osa võtta. Samuti on kohalikud asutused julgustanud oma töötajaid sellest jooksust osa võtma.