Neljapäev, 28 märts 2024
RSKaks võitu tõstsid Raplamaa JK väljalangemistsoonist üles

Kaks võitu tõstsid Raplamaa JK väljalangemistsoonist üles

Siim Jõgis

Raplamaa JK pidas möödunud nädala jooksul kaks liigamängu ning mõlemast võeti väärtuslikud võidupunktid. Kuigi hooaja vältel on mitmel puhul oldud hädas kaitsemänguga, ei lastud kummaski nendest mängudest endale väravat lüüa.

Kõigepealt alistati 27. augustil Rapla Kesklinna kooli staadionil Viimsi JK II tulemusega 2:0 ning seejärel FC Kose võõrsil 1:0.
Raplamaa JK peatreener Alo Bärengrub ütles, et hea meel oli mõlema võidu üle. 2:0 võidumängus Viimsi JK II üle oli ta enda sõnul mängupildiga rohkem rahul kui kohtumises FC Kose vastu. Ometi on võõrsil saadud võit mõnevõrra magusamgi, sest sarnaselt Raplamaa JK-ga asub ka FC Kose liigatabeli tagumises otsas.
„Ütleksin, et FC Kose vastu võtsime kohustuslikud võidupunktid ära. Mehed olid tublid, et võidu koju tõid. Ilm oli palav ja mäng mõlemalt meeskonnalt unine,“ sõnas Alo Bärengrub. Võiduvärava lõi selles mängus 27. minutil Ahto Liivamäe. Tema tegi skoori ka Viimsi JK II vastu. Teise värava lõi Viimsi vastu Kristjan Nõulik.
Selle hooaja ühe valupunktina tõi Bärengrub välja koosseisu kõikumise. Kõik mängijad ei saa igal mängul käia ning sedasi võib koosseisuga probleeme tekkida. Küll aga saadi kahe viimase mänguga üle sellest murest, et kaitseliinis kippusid augud tekkima. „Olen teinud omad järeldused ning vastavalt sellele ka korrektuure. Praegu tundub, et need on paika pidanud,“ sõnas Bärengrub. Kätte on jõudnud hooaja viimane veerand ning iga punkt kulla hinnaga. Eriti tabeli tagumises osas, kus Raplamaa JK püüab säilitada kohta Eesti meistrivõistluste teises liigas. Kokku mängib teise liiga lõuna/lääne piirkonnas 14 võistkonda ning Raplamaa JK asub üheteistkümnendal kohal. Hooaja lõpuni jääb veel kaheksa kohtumist.
Järgmise mängu peab Raplamaa JK neljapäeval, 5. septembril, kui külla sõidetakse JK Tallinna Kalevi III võistkonnale. Järgmise kodumängu peab Raplamaa JK pühapäeval, 15. septembril ning siis on vastaseks FC Kuressaare II.