1.6 C
Rapla
Neljapäev, 29 veebr. 2024
RSKorraliku lahingu pidanud Rapla kallutas seeria Tartuga lõpuks enda kasuks

Korraliku lahingu pidanud Rapla kallutas seeria Tartuga lõpuks enda kasuks

Rapla korvpallikool

Avis Utilitas Rapla pidas laupäeva, 25. jaanuari õhtul kodusaalis ühe seni emotsionaalselt olulisima kohtumise – külla sõitis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond. Kodune väljak ning vali publik olid piisavaks lisajõuks, sest Rapla suutis lõpuks kurva seeria enda kasuks pöörata – võeti kindel 90:76 võit.

Siiski ei saaks öelda, et edunumbrid mängu saalist jälgides nii turvalised oleks tundunud või mängu tervikuna iseloomustanud. Tagantjärele saab statistikast küll teada, et Rapla võitis kas rohkem või vähem napilt kõik veerandajad, kuid et Tartu mängu jooksul korduvalt enda kiirete tagasitulemiste oskust demonstreeris, tuli pingelangus ikkagi raplakatele päriselt alles pärast lõpuvilet.
Avaveerand käis selgete tõusude ja mõõnadega. Esmalt sai paremini minema Rapla (10:5), siis tuli Tartu järele (10:10), läks Rapla taas eest (18:10), tuli Tartu jälle mõnevõrra sappa (18:14). Nüüd Tartu küll enam päris viigistamiseni ei jõudnudki, kuid veel ka veerandi lõpus tuldi 4 punkti kaugusele, 22:18, mille Paulius Žalys Rapla kasuks veerandi lõpuks 24:19 skooriks vormistas. Umbes samasuguste lainetena läks ka teine veerandaeg. Kohe esimese rünnakuga pommitas Tartu kaugelt 24:22 peale ja vaid paar minutit hiljem oli vahe juba 1 punkt, 26:25. Järgnevaks mõneks minutiks jäi Tartu korralikult sappa, Rapla end eest ära mängida ei suutnud ning enam-vähem veerandi keskel suutsid külalised end ka punktiga juhtima organiseerida, 28:29.
Siis võtsid 10-sekundilise vahega asjad ette kaptenid Sven ja Rait ning Rapla taas peal, 32:29. Korraks jätkas Tartu veel kannul, kuid siis õnnestus Raplal lõpuks laine endale soodsamas suunas pöörata ning 38:31 juhtima minna. Tartu tuli ootuspäraselt taas järele, 38:35, kuid Rapla neid nüüd enam päris punkt punktis mänguni ei lubanud. Poolajapausil said meeskonnad minna sõjaplaani hauduma, tablool Rapla poolt vaadatuna 44:38.
Mängu teine poolaeg oli aga juba veidi paremini kodumeeskonna käpa all. Esialgu püüdis Tartu muidugi paari rünnaku jagu veel comebacki, kuid neljast punktist tol hetkel lähemale ei jõutud. Rapla pani enda käigu sisse ning läks 49:42 juhtima, mispeale Tartu muidugi end käima tõmbas ja 49:46 järele tuli. Siis aga, nagu selles mängus asjad ikka käisid, oli jälle Rapla kord ja järgmise paari minutiga oldigi varasemas 7-punktises eduseisus tagasi (54:47). Sealt edasi aga enam Tartule mingit olulist tagasitulekut ei sündinud. Kahekohaline vahe, 58:48, sai Sven Kaldre pealtpanekust tabloole, kui 3.45 veel minna ning rohkem kui mõnekümneks sekundiks alla selle enam vahet ei toodud.
III veerand lõppes Rapla kasuks 66:54. Mängu viimaseks neljandikuks Tartul enam sellesse tagasitulekupaaki kütust ei jagunud ning skoor rohkem kui mõne punkti piires enam ei kõikunud. Pinge oli siiski õhus, sest kui külalised oleks kuskilt ootamatud jõuvarud leidnud, oleks võinud kõik veel teisiti minna, kuid ei enam. Rapla publik ja meeskond said lõpusireeni kõlades tunda suurt rõõmu 90:76 võidu ning Tartu vastu kaotamise seeria purunemise üle.
Rapla resultatiivseim oli Montae Glenn, kes seekord veidi üllatavalt ei pannud topeltduublit kokku, kuid talle siiski statistikas 17 punkti, 6 lauapalli ja 1 blokk. Kõvasti kiidusõnu teenis ära Rapla noormängija Gregor Ilves, kellelt väga tubli panus, 16 punkti ja 5 korvisöötu. Tartu eest viskas koguni 28 punkti (+4 lp+4 rs) Robert Valge, napilt jäi topeltduubel saamata Adomas Drungilasel, kellelt 12 punkti ja 9 lauapalli.
Rapla meeskond ja fännid pikalt loorberitel puhata ei saa, sest juba reedel, 31. jaanuaril sõidab Sadolini spordihoonesse liiga liider BK Ogre.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused