-2.8 C
Rapla
Neljapäev, 30 nov. 2023
RSHeiki Nabi andis Hammerlocki õpilastele trenni

Heiki Nabi andis Hammerlocki õpilastele trenni

Siim Jõgis

Kehtna maadlusklubi Hammerlock õpilastel avanes reedel, 31. jaanuaril harukordne võimalus treenida Heiki Nabi käe all.

Tavaliselt küll reede õhtuks treeninguid planeeritud ei ole, kuid võimalus teha trenni kahekordse maailmameistri käe all tõi maadlusmatile üle kümne lapse. Kõigepealt olid kavas soojendusharjutused, seejärel harjutati juba maadlusvõtteid.
Heiki Nabi on tulnud kreeka-rooma maadluses maailmameistriks kaks korda. Esimest korda pärjati ta kuldmedaliga 2006. aastal Hiinas Guangzhous toimunud maailmameistrivõistlustel. Kahekordseks maailmameistriks tõusis ta 2013. aasta MM-il Budapestis. Esialgu kaotas ta küll finaalis iraanlasele Amir Aliakbarile, kuid hiljem iraanlane diskvalifitseeriti. Kuldmedali teenis seega Nabi.
Reedese treeningu alustuseks küsis Hammerlocki treener Leon Reitsak oma õpilastelt, kas sellel mehel on neile midagi õpetada. “Jaa,” kõlas kõigi vastus ning harjutused võisidki alata. Küll aga oli veel enne seda Nabil varuks üks üllatus. Ta oli kaasa toonud 2019. aastal Nur-Sultanis peetud maailmameistrivõistlustel teenitud pronksmedali ning kõigil õpilastel avanes võimalus seda oma silmaga näha ja käes hoida.
Heiki Nabi juhitud treening toimus Kehtna uues maadlusmajas, mis avati alles eelmise aasta sügisel. Esialgu pidi ka Nabi ise tulema 1. oktoobril avamisele, kuid tiheda graafiku tõttu ta toona kohale ei jõudnud. Reedel oligi esimene kord, kui ta Hammerlocki uut saali nägi. Ta ütles, et oma lapsepõlves oleks võinud ta sellistest tingimustest ainult unistada. “Me treenisime keldrikorrusel, tavalise mati peal. Siinsed tingimused on väga ilusad,” kiitis Nabi Hammerlocki saali.
Ta on käinud noortele trenne andmas varemgi, kuigi see ei ole tavapärane. Viimati käis ta juhendamas näiteks Kristjan Palusalu spordikooli õpilasi. Samuti on ta teinud seda Tartus. Kehtnasse jõudis ta esimest korda.
Kui 15-20-minutilise soojendusega ühele poole saadi, ootasid ees tõsisemad harjutused. Nabi näitas noortele, kuidas vastast kõige efektiivsemalt mati peale maha panna, haarates tal ümber kaela. Treeningul osales üksteist õpilast. Nabi ütles, et see on optimaalne arv. Kui oleks juba rohkem treenitavaid, võib tekkida selline olukord nagu koolis, et treener ei jõua iga õpilase juurde indviduaalselt. Optimaalse suurusega treeninggrupp on tema sõnul 12-15 õpilast.
Samas võib ka väita, et reedel ei toimunud mitte ainult Heiki Nabi treening, vaid tegelikult Eesti maadlusliidu juhtide visiit Kehtnasse. Treeningut jälgisid teiste seas Eesti maadlusliidu president Jaanus Paeväli, asepresident Tanel Samuel ning kreeka-rooma maadluskoondise peatreener Ivar Kotkas. Kokku saadi selleks, et arutada Nabi tänavuaastaseid plaane. Kotkas rääkis, et õige pea sõidab Nabi treeninglaagrisse Kuubale. Aasta kõige olulisem võistlus on plaanis augusti alguses, kui toimuvad Tokyo olümpiamängude maadlusvõistlused.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused