Neljapäev, 25 apr. 2024
RSKuus medalit kotis

Kuus medalit kotis

Mardo Lundver

15.-16. veebruaril peeti U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus, mis toimusis Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis. Kokku oli võistlemas ligi 600 sportlast 41 klubist, kelle seas ka Rapla jooksuklubi 13 osavõtjaga. Etteruttavalt võib öelda, et Raplamaale toodi koguni kuus medalit.

Avapäeval asus esimesena võistlustulle T U18 kolmikhüppes Helena Kurjama, kes üheteistkümne konkurendi seas jäi esimesena medalita. Neljanda koha tagas kolmanda katse 11 meetrit ja 1 sentimeeter, mis ühtlasi piiga isiklikuks rekordiks. N U23 60 m eeljooksus pääses Anet Maripuu päeva viienda ajaga 8,00 sekundit finaali, kus tulemus 8,02 tagas lõpuks viienda koha 11 osavõtja hulgas. Järgnes T U18 1500 m jooks, kus Anne-Riin Peep avas esimesena meie medaliarve. Esmaseks omaealiste meistrivõistluste autasuks kujunes hõbemedal, sest isiklik rekord 5.01,81 andis Anete Randma (5.00,45) järel teise koha. Osalejaid 10. Ketlin Kõiv oli ajaga 5.26,37 kuues. “Ei oodanud nii häid aegu ega kohti. Näha on, et trenn on ära tasunud,” jäi Anne-Riin lakooniliseks.
Arvi Alamaa ja Mardo Lundver osalesid M U23 1500 m distantsil väljaspool arvestust. Resultaadid vastavalt 4.12,03 ja 4.11,03. Artur Skatškov juhtis pikalt P U18 2000 m jooksu, kuid lõpuks pidi leppima igati tubli pronksmedaliga (6.15,80). Temagi jaoks elu esimene medalivõit nii kõrgel riiklikul tasemel. Hardi Voomets, klubi uusim liige, oli 6.47,21-ga kaheksas.
“Esimesel päeval 2000 meetris läksin kohe alguses juhtima, kuid 300 m enne finišit möödusid minust kaks konkurenti ja ma ei suutnud nende lõpukiirendusega kaasa minna. Esimene Eesti meistrivõistluste medal, nii et võib rahule jääda. Teisel päeval 800 meetris ei tahtnud juhtima minna, aga pärast ühisele rajale minekut olin ees, kuid juba varsti hakati ka minust mööduma. Jäin kuuendaks, kuid suutsin edestada kaht konkurenti, kes eile mind 2000 m võitsid,” lausus Artur.
Kalev Hõlpus, kel varasemast ajast suur medalisaak olemas, ei petnud selgi korral toetajate ootusi – M U20 3000 m sai ta resultaadiga 8.49,71 kaela hõbemedali. Esikoha tulemuseks 8.41,41. Oli kõrgetasemeline mõõduvõtt, kus osalejaid 14. Võistluspäevale pani 19 sportlase heitluses eduka punkti meie sprinter Kaspar Grauen M U20 400 m distantsil – 50,50 on noormehe uus võimas isiklik tippmark, mis sel korral oli hõbedavääriline.
Teise võistluspäeva juhatas sisse taaskord Anet Maripuu, kes N U23 kaugushüppes oli 8 osaleja seas viies. 5 meetri ja 12 sentimeetriga oli neiu pikalt kinni ka 4. kohas. M U20 kõrgushüppes kuulus Deran Eric Aaldele 1.80-ga, mille ületas kolmandal katsel, kuues koht. Teili Ladoga jäi T U18 kuulitõukes kolmanda katse isikliku rekordiga 10 meetrit 70 sentimeetrit esimesena 8 parima hulgast ehk finaalist välja. Osalejaid sel alal koguni 19.
Järgnesid jooksualad. Kaspar Grauen oli pühapäevalgi kõrges konkurentsis. M U20 200 m mõõduvõtus oli ta 22,75-ga (PB) neljas. Pronksmedali hinnaks kujunes 22,67. Kuna osavõtjaid oli 28, toimus kuus jooksu. “Esimesel päeval oli väga suur närv sees, aga soojendust tehes oli päris hea tunne. 400 m jooksus peale esimest 100 m oli tunne, et tegin midagi valesti ja kõik energia oli kadunud. Peale järgmist 100 m ma ei tundnudki enam midagi. Lõpuks parandasin isiklikku rekordit üle kolme sekundi ja kokkuvõttes jäin rahule. Teisel päeval polnud üldse närvi, soojenduse ajal olid jalad natuke kanged, aga sain lõpuks need ilusti lahti. 200 m oleks võinud esimesed 100 m kiiremini joosta ja lõpus oleksin pidanud keskenduma rohkem kiirematele liigutustele kui sellele, et järele jõuda mu ees olevale võistlejale. Tegin siiski taas isikliku rekordi ja olen rahul,” analüüsis oma esitusi Kaspar.
Karol Hanga, kes viibib ajateenistuses, saavutas M U23 800 m distantsil 2.12,84-ga kaheksanda koha. Väljaspool arvestust võistelnud Mardo Lundveri ja Arvi Alamaa tulemused olid vastavalt 2.04,06 ja 2.03,57. Artur Skatškov oli samal distantsil P U18 arvestuses 2.11,51-ga kuues ja Hardi Voomets 2.21,80-ga 21. positsioonil. Anne-Riin Peep sai kaela oma teise medali, seekord pronksikarva. Ühtlasi on 2.26,55 piiga isiklikuks rekordiks. 20 osavõtja seas võitis Ketlin Kõiv ajaga 2.34,38 oma jooksu ning oli kokkuvõttes kuues. Nädalavahetusele pani kuldse punkti Kalev Hõlpus, kes olles M U20 800 m jooksus veel kuni lõpusirgeni kolmandal kohal, kuid välejalg suutis näidata väga muljetavaldavat käiguvahetust ning suurt tahet ja sisu, spurtides end siiski kullale. 1.58,08-st ei ole Risto Ütsmütsi hoolealune sisetingimustes seni kiirem olnud. Osalejaid oli 17.
“Avapäeval olin nohune, aga läksin võistlema lootusega võita. Jõudsin hoida 2,7 km konkurendil selja taga, aga ei olnud jaksu enam juurde panna, kuna pilt hakkas eest minema, ja leppisin hõbedaga. Teine päev algas lootuses võita, et pääseda Minski rahvusvahelisele U20 kergejõustikuvõistlusele. Olin samuti nohune ja vähese unega. Pidasin lõpuni vastu ja lõpusirgel oli jõudu, et jooks ära võita. Eesmärk sai täidetud,” lausus Kalev.
Klubijuht ja treener Erik Horn polnud kiidusõnadega kitsi: “Õnnitlused, super tublid olid kõik. Usun, et need 2 päeva olid minu parimad-rõõmsamad päevad klubi ajaloos. Tänud tubli töö eest muidugi lisaks sportlastele ka treeneritele Risto Ütsmütsile ja Maarek Laanmetsale. Rõõm on sellise kambaga tööd teha ja usun ning loodan, et paremad ja edukamad päevad on veel ees.”