2.7 C
Rapla
Kolmapäev, 28 veebr. 2024
RSReino Velleste alistas Küprosel enam kui sada konkurenti

Reino Velleste alistas Küprosel enam kui sada konkurenti

Siim Jõgis

Küprosel toimunud ühel Euroopa tähtsamal ja suuremal haavlilaskmisvõistlusel Nicosia Grand Prix`l sai olympic skeet harjutuses esikoha Kehtnast pärit Reino Velleste.

105 laskuri konkurentsis pääses Velleste finaali kuue parema hulka põhivõistluse kolmanda tulemusega, mis oli 122 tabamust 125 võimalikust. Finaalis tabas Velleste 55 märki nagu ka Kreeka laskur Etymios Mitas. Seega selgus võistluse võitja ümberlaskmise käigus, mille võitis Velleste. Kolmanda koha võttis taanlane Johan Birkykke.
Velleste treener Peeter Päkk rääkis, et esikoht Nicosia Grand Prix’l ei olnud eesmärk omaette. Tunduvalt olulisem võistlus ootab ees – Euroopa meistrivõistlused Prantsusmaal. “Harjutanud oleme kõvasti. See on meeldiv, et Reino näitas nii head vormi. Loodetavasti läheb see veel paremaks. Nicosia Grand Prix’ võit oli just kui koputus uksele,” rääkis Päkk. Ta lisas, et Küprosel oli tase tugev, kuid kõiki Euroopa paremaid seal kohal ei olnud. Küll aga saab hinnanguliselt öelda, et kohal oli kaks kolmandikku parematest.
Esikoha muudab veelgi väärtuslikumaks see, et võistluspaigas valitsenud ilmastikuolud olid eriti keerulised. Külm ilm ning vihm ja tuul avaldasid kõik märgi lennule mõju. Päkk rääkis, et ta on käinud Küprosel laagrites ja võistlustel korduvalt, kuid selliseid tingimusi ta seal varem näinud ei ole. Peeter Päkk on olnud Velleste treener nüüd juba kaks aastat. Ta rääkis, et selle ajaga on vaeva nähtud kõvasti ning töö viljad on näha.
“Velleste on hea tehnikaga laskur. Enamasti oma rahakoti peal oleme käinud välismaal treenimas ja veetnud talved laagrites. Tööd on tehtud kohutavalt ja muutused on nüüd näha. Sportlase tehniline tase on läinud selgelt paremaks. Ta on veel noor ja kõik on alles ees,” sõnas Päkk.
Järgmiseks võistluseks sõidetakse tagasi Küprosele, mis toimuvad Nicosias 3.–12. märtsini. Eesootavatel Euroopa meistrivõistlustel on oma eesmärgid seatud kõrgeks. Seal on jagamisel kaks Tokyo olümpiamängude pääset ning ühte neist läheb Velleste jahtima. “Eesmärgid tuleb seada kõrged,” ütles Päkk.
Eesti laskurliit tunnustas 2019. aasta parimaid sportlasi ning meeste arvestuses valiti parimaks just Reino Velleste. Maailmameistrivõistlustel saavutas ta eelmisel aastal kolmeteistkümnenda koha. Aasta treeneriteks kuulutati parimate laskurite treenerid Peeter Päkk, Svetlana Nemtsova ja Ain Muru.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused