Rapla kalmistul avati mälestuspaik

0
674
Hetk Rapla kalmistu mälestuspaiga avamisest, pildil Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk, Rapla vallavanem Meelis Mägi, volikogu liige Jane Schelejev ja mälestuspaiga idee autor Maria Laidoner. Foto: Helerin Väronen

Täna, 24. juunil õnnistati pärast Rapla kalmistu surunuaiapüha sisse paik, mis on mõeldud mäletamaks ja mälestamaks neid inimesi, kellele siin maailmas ei ole nähtavat viimset puhkepaika määratud või meenutamaks neid, kelle puhkepaik asub kohaleminemiseks liiga kaugel.

Mõttele selline puhkepaik teha, tuli Maria Laidoneril seoses enda leina ja Risti koguduse Vaikuse laste rahupaiga külastamisega. Algselt oligi plaanitav mälestuspaik mõeldud lastele, kuid ajaga muutus mõte laiemaks. Nii on valminud mälestuspaik mõeldud kõigile, kes küünla, lillekimbu või mõnel muul moel tahavad oma lähedaste peale pühas paigas mõelda, neid mälestada, hoida neid oma südames ja leida rahu.

Kirikuaial oleva klaasist skulptuuri autoriks on Gea Sibola Hansen ja mälestusaia projekti tegi Rapla valla arhitekt Sirle Sule.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare