12.2 C
Rapla
Kolmapäev, 27 sept. 2023
ArtikkelRapla Melu autoshow – huvitav demonstratsioon või kõrvulukustav lärm?

Rapla Melu autoshow – huvitav demonstratsioon või kõrvulukustav lärm?

Rapla Melu on Rapla valla üks suuremaid sündmusi. Nagu ikka suure hulga külastajatega ürituste puhul, on inimestel nähtu ja kuuldu kohta erinevaid arvamusi, nii positiivseid kui ka negatiivseid. Nii mõnigi tõi tänavuse melu juures negatiivse aspektina välja Karmani parklas korraldatud autoshow.
Igal aastal toimub melu ühe osana Raplamaa hobiautode näitus ja show. Muuhulgas korraldatakse ka helikvaliteedi ja helirõhu demonstratsioone ja võistlusi. Tõelistele huvilistele on see põnev uudis­tamine, kuid nii mõnigi lähedal elav inimene või melu külastaja leidis, et helidemonstratsioonid muutusid pigem kõrvulukustavaks lärmiks, mis segas tavapärast elu ja lähedalasuvate kohvikute nautimist.


Karmani parkla asub Raplamaa haigla vahetus läheduses ning parklast kostva lärmiga on aastaid probleeme olnud. Seda seni küll öisel ajal, kui ööklubi külastajad öörahu unustavad ja haigla patsiente häirivad. Haiglat silmas pidades on visatud õhku küsimus, kuidas autoshow haigla patsientidele mõjub ja kas ehk tuleks autoshow’sse puutuv kriitiliselt üle vaadata ja kaaluda selle teise asukohta viimist.
Raplamaa haigla juhataja Pille Mukk ütles, et melu ja lärmi märgati, kuid kaebusi haiglast ei olnud. Ta lisas, et ideaalis sooviks haigla, et ette teada väga lärmakat motoshow’d haiglahoone kõrvale ei planeeritaks.
Maakonna turvalisuse ja rahvatervise spetsialist Ülle Laasner on olnud üks nende seast, kes haigla öörahu eest võitles. Ta ütles, et ise Rapla melu ei külastanud ja ei saa seda seega isiklikust kogemusest kommenteerida. Ta tõi aga välja, et lärmi talumisel tasub vahet teha haigla patsientidel ja teistel inimestel. „Ütleme nii, et kui päise päeva ajal on mingi sündmus – nii vähe, kui neid aasta jooksul Raplas on tegelikult, siis tavaline normaalne inimene võiks selle välja kannatada. Eks sama on lauluväljaku ääres elavate inimestega. Teine teema on haigla, kus haiged ei jaksa tihtilugu protesteerida, ja personal, kelle ruumid on reeglina teisel pool maja, ei pruugi sekkuda. See lärm oli olnud hommikul kella 10-st õhtul nelja-viieni ja seda on ikka suvisel ajal haigla jaoks paljuvõitu, eriti soojal ajal, kui aknad ka lahti,” ütles Laasner.
Rapla valla meediaspetsialist Katrin Kruusimägi ütles, et autoshow’d on korraldatud kümme aastat ja neist kaheksal korral on see toimunud Karmani platsil. „Seni ei ole selle kohta meieni jõudnud kaebusi ei haiglalt ega inimestelt,” ütles Kruusimägi.
Ta lisas, et teisi asukohti pole autoshow korraldamiseks kaalutud, kuna seni pole keegi teada andnud, et see teda keskpäeval ajavahemikus 10-15 häiriks. „Oleme püüdnud sellel ühel päeval koondada tegevused võimalikult kesklinna ümber, et inimestel oleks lihtsam ühest punktist teise jõuda,” selgitas Kruusimägi. Samas oli ta seisukohal, et kui on probleem, siis loomulikult kaalutakse erinevaid variante. Teema võetakse arutlusele, kui kogunetakse tänavuse projekti analüüsimiseks.

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Marget Parfjanovitš
26. aug. 2020 15:56

Vaesed haiged ei saanud rahulikult ollagi,sest tümps oli ikka väga kõva.Minulgi hakkas õhtuks pea valutama sest pidevalt selle sees ei ole normaalne viibida.Muidu hea ja tore ettevõtmine aga peaks olema teises kohas nagu automiplatsil.
Haiged soovivad rahu ja vaikust eriti kui nad tõsiselt haiged.

Kõik uudised
Kuulutused