-0.1 C
Rapla
Esmaspäev, 17 jaan. 2022

Käimas on ainulaadne kohtuprotsess

Raplas on hetkel pooleli menetlus, milles süüdistatakse üht eraisikut arvutisüsteemide toimimise takistamises.

Lääne ringkonnaprokuratuuri Rapla osakond on võtnud menetlusse juhtumi ning süüdistab eraisikut vastavalt Karistusseadustiku paragrahvi 207 lõikele 1 arvutisüsteemide toimimise ebaseaduslikus häirimises või takistamises andmete sisestamise, edastamise, kustutamise, rikkumise, muutmise või sulustamise teel.

Rapla ringkonnaprokuröri Aarne Pruusi sõnul on tegemist unikaalse kohtuprotsessiga. Varasemaid kokkupuuteid sarnaste, sügavalt IT-põhiste probleemidega juhtumitega on kodumaistel kohtutel vähe.

Juhtum jõudis politseisse, kui kannatanu ehk Nädaline OÜ tegi vastava avalduse ning andis teada, et maakonnalehe Raplamaa Sõnumid veebilehe tegevus on häiritud ning et on alust arvata, et häiringute põhjustajaks on konkreetne isik.

Ettevõte süüdistab eraisikut talle antud volituste kuritarvitamises töösuhte lõppedes ning on veendumusel, et kohtu all olev inimene on oma erialaseid teadmisi kasutades ning ettevõtte tahte vastaselt tegutsenud selliselt, et see on mõjutanud veebilehe tavapärast kasutamist. Kannatanu ehk ettevõtte esindaja, juhatuse esimees Tõnis Tõnisson on kindel, et pahatahtliku tegevuse tulemusena ei olnud veebilehte võimalik tavapärasel viisil mingil perioodil kasutada. Sellest tingituna on veebileht kaotanud lugejaid ning seeläbi ka tulu.

Ringkonnaprokurör Pruus leiab, et süüdistus on põhjendatud ning kogutud tõendid kinnitavad, et kohtu all olev isik tegutses veebiavarustes Nädaline OÜ-le kahjulikul viisil. Süüdistatav ja kaitsja rõhuvad aga vastavate volituste olemasolule ja heatahtlikule eesmärgile oma tegevuses. Süüdistatav ei leia, et oleks oma tegevusega mingil moel mõjutanud veebilehe tavapärast tööd või kasutamist.

Praeguseks on osapooled kohtus kohtunud kahel korral. Esimesel istungil kuulati üle tunnistajaid ja esitati tõendid, teisel istungil said kaitsja ja prokurör küsitleda ka süüdistatavat. Uuesti kogunetakse 17. novembril, mil toimuvad kohtuvaidlused ehk prokurör peab tõendite põhjal tõendama süüd ning kaitsja esitama oma vastuargumendid.

Süüdimõistmisel võib isikut karistada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised