Jahimees päästis Keava mägedest abitu karupoja

2
597
Maantee äärest üles korjatud karupoeg, kes asub elama RMK Elistvere loomapargis. Foto: Britta Kalgan

Mõned päevad tagasi leidis kohalik jahimees Keava mägedest maantee äärest õnnetusse olukorda sattunud karupoja. Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul on raske teada, mis põhjusel selline olukord tekkis. Tavaliselt jaanuari keskpaigas sündivad karupojad veedavad pesas esimesed kolm kuud. On üheselt selge, et praegu veel üsna abitud karupojad tavaliselt märtsi alguses oma nina pesast välja ei pista. Enamasti on sellise olukorra põhjustanud loomade rahu segamine. Kes või mis seda tegi Rakko täpselt öelda ei oska. Ühelt poolt võib selle põhjuseks olla inimtegevus näiteks metsatööde näol. Samas võivad häirijateks olla ka teised metsloomad, näiteks vara ärganud isakarud või hundid.

Leitud karupoeg on alles väike ja tema toiduallikaks on emapiim. Rakko sõnul oli karupoeg üpris kehvas tervislikus seisundis. Kui teda poleks leitud, siis oleks ta tõenäoliselt peagi hukkunud. Karupoja leidnud kohalik jahimees viis ta aga hoiule. Sealt edasi toimetas keskkonnaamet karupoja Tartusse Eesti Maaülikooli veterinaarkliinikusse. Tema uus elukoht saab olema RMK Elistvere loomapargis.

„Tervitame karubeebit Elistveres rõõmuga. Esimestel kuudel kasvatame teda turvaliselt siseruumides ning seejärel, kui karupoeg on juba kosunud ja suuremaks kasvanud, viime ta karuaedikusse. Tõenäoliselt saavad juunikuus teda tervitada ka Elistvere loomapargi külastajad,“ lausus RMK Jõgevamaa külastusala juht Andri Plato.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
külamees
08/03/2021 06:54

Tuleb välja et jahimehed ongi kõige suuremad loodusekaitsjad kuigi meedia tihti tahab neist verejanulisi salakütte teha. Aga metsamehed oma lageraiete ja masinatega on nii nunnud! Hepneri järgi aga lausa inglid!

Irene Marita
18/03/2021 09:59
Vasta  külamees

Aga kui karuemme teda otsis, otsib praegugi veel? Pidanuks ehk teda valvama,toitma,soojendama ja valvama, seda karupoega kuni emme tuleb. Värises teine lausa. Viivad head jahimehed ju metsseapõrsaidki koju “headusest” ja pärast söövad ära. On olemas nii sala kui avalikke kütte ja verejanulised on nad kõik. Ehk ise tegidki emmele otsa peale ? Mis nendest Elistvere karudest jt.lõpuks saab, tuleb neid ju järjest peale? Kust Olde Hansa oma eriroad saab? Metsaraikujad on muidugi Saatanast. Saatan istub raha sees. Ei läinud hästi vist selgi karuemal, kes Õismäelt kinni võeti 3 pojaga. Näitas teles. Nägin, et ainult 2 poega üle tee jõudis. 3… Loe edasi »