spot_img
-0.1 C
Rapla
Kolmapäev, 1 veebr. 2023
spot_imgspot_img
spot_img
UudisedOn teeaukude märkamise aeg

On teeaukude märkamise aeg

Kevadiste ilmadega kaasnev sula kahjustab teede seisukorda. Transpordiamet palub liiklejatelt mõistvat suhtumist, aga ka puudustest märku andmist.

Märgates puudusi ja liiklusohtlikke olusid riigi maanteedel anna sellest teada telefonil 1247. Riigiteedele kehtestatud massipiiranguid saab jooksvalt jälgida rakendusest Tark Tee .

„Kevadise sula tõttu tekib asfaldist tee katetesse rohkem auke, ülespunnitavaid külmakerkeid, lume sulamisvetest tingitud uhtumisi ning kruusateed võivad muutuda isegi raskesti läbitavaks. Kõige rohkem kahjustab sulamine kapitaalselt välja ehitamata kruusateid, mille veerežiim on puudulik kas savipinnasest muldkeha, tee ebapiisava kõrguse või külgkraavide puudumise tõttu.

Esimesena hakkab sulama kruusatee ülemine kiht, muldkeha alumised kihid on sellel ajal veel osaliselt või täielikult jääs. Kui tee muldkehal puudub piisav filtratsioon, siis ei pääse ülemises kihis olev vesi allapoole ega külgsuunas välja voolama. Rasked sõidukid, nagu metsa-, kruusa- või muu materjali veoks mõeldud autod, võivad selliseid kruusateid veelgi rohkem kahjustada, pöörata segi teekonstruktsioonid ning tee täielikult rikkuda. Selle tõttu kehtestab transpordiamet ebapiisava kandevõimega teedele massipiiranguid,” on selgitatud transpordiameti kodulehel.

Samuti kinnitatakse, et ameti hooldepartnerid tegelevad kevaditi kahjustuste kõrvaldamisega, kuid see võtab aega, sest madala, läbivettinud ning ebapiisava koostise ja paksusega kruusakihi korral on tõhusate hooldemeetmete kiire rakendamine keeruline. „Kõige efektiivsem ja kiireim moodus kruusatee katte hooldamiseks on selle hööveldamine, kuid enne tuleb ära oodata teepinna tahenemine. Alles siis on võimalik augud hööveldamisega välja lõigata ja kruusateele vajalikud kalded anda. Läbivettinud pinnaga kruusatee hööveldamine liigutab vesist kruusa teel ühest kohast teise ning ei anna soovitud tulemust,” põhjendatakse.

1 kommentaar

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
külamees
29/03/2021 12:20

Auke on võimatu mitte märgata. Kogu jutt on vaimus tule eila meile ja võta homne ajaleht kaasa elik ei midagi uut. RS võik parem uurida meie valitsejad hakkavad tegema kui ikka läheb RB ehituseks kus rasketehnika lausa lömastab tavalised kruusateed.

Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused