23.3 C
Rapla
Esmaspäev, 22 juuli 2024
UudisedNädalavahetusel vaktsineeritakse 1956. aastal ja varem sündinud ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi

Nädalavahetusel vaktsineeritakse 1956. aastal ja varem sündinud ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi

Sel reedel, laupäeval ja pühapäeval vaktsineeritakse 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Vaktsineerimisi teevad üle Eesti 27 perearstikeskust, 15 haiglat ning kuus eratervishoiuteenuse osutajat. Kokku loodetakse teha üle 24 000 vaktsineerimise.

Täna, 31 märstil saabub Eestisse üks senini suuremaid vaktsiinikoguseid – 45 600 doosi AstraZeneca COVID-19 vaktsiini Vaxzevria. Osa sellest tarnest suunatakse teise vaktsiinidoosi katteks neile inimestele, kes said esimese vaktsiinisüsti veebruari keskpaigas. 9000 vaktsiinidoosi suunatakse perearstidele oma nimistu riskirühma inimeste vaktsineerimiseks uuel, 5. aprilliga algaval nädalal.

Need, perearstikeskused, mis ei ole digiregistratuuriga liitunud, kutsuvad jätkuvalt oma nimistu patisente vaktsineerima telefoni teel. Perearstikeskused võtavad oma riskirühma kuuluvate patsientidega jätkuvalt ise ühendust. Digiregistratuuriga liitunud tervishoiuasutused, sealhulgas haiglad ning eratervishoiuteenuse osutajad avavad vabad vaktsineerimisajad üles digiregistratuuri. Raviasutused avavad lisaks ka telefoninumbrid, mille kaudu saab samuti vaktsineerimisaegu broneerida. Rapla haiglas saab vaktsineerimiseks aega broneerida telefoninumbril 484 4050.

Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris avatud kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimisele?

  1. Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee). Tuvasta end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  2. Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis näed pärast sisselogimist avalehel sellekohast teavitust.
  3. Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsingu vaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  4. Seejärel saad endale sobiva aja valida ja broneerida.
  5. Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teavita vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu vaktsineerimisele kokku lepitud ajal.

Allikas: Eesti Haigekassa

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Irene Marita
8. apr. 2021 12:33

Kullakesed, nendel aastakäikudel ei ole tavaliselt seda nublakat, mida arvuti ID kaardilugejaks hüütakse. Seda kas vaesusest, oskamatusest, vajaduse puudumisest või kogunisti arvuti puudumisest.
Smart ID ja Mobiili ID rakendusi jm.rakendusi pole ammugi. Egas nemad ometi nutitelefone kasuta,
Tulge nüüd taevast ülevalt ikka maa peale alla ringi vaatama, vahelduse mõttes, omal ka parem tunne = saate teada kuivõrd parem on teie olukord ja elukene -järelikult ise ka paremad kui need vanainimesed.