11.1 C
Rapla
Kolmapäev, 27 sept. 2023
UudisedRaplas saab nüüd tasuta õigusabi

Raplas saab nüüd tasuta õigusabi

Rapla vald andis teada, et alates maikuust saab tasuta õigusabi ka Raplas. Teenust pakub HUGO.legal koostöös Justiitsministeeriumiga. HUGO.legal on tasuta õigusabi pakkunud juba 4 aastat 15 nõustamiskohas üle Eesti. Sellest kuust lisandus nimekirja ka Rapla. Nõustamise aeg tuleb eelnevalt registreerida aadressil www.hugo.legal või telefonile 6 880 400 helistades. Juristiga saab kohtuda Rapla Vallamajas aadressil Viljandi mnt 17.

Kes saavad tasuta õigusabi?

Tasuta õigusabi saavad kõik Eestimaal elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Millises mahus tasuta õigusabi saab?

Tasuta on esimesed kaks nõustamise tundi ning HUGO.legal kogemus näitab, et esimese kahe tunniga saavad ka enamlevinud probleemid lahendatud – keskmine nõustamise aeg on 2,2 tundi.
Kui kahest tunnist jääb väheks, saab juurde veel 3 tundi soodushinnaga 45€/h ning lapse õigusi puudutavates perekonnaasjades saab soodushinnaga õigusabi kuni 10 tundi.
Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda ühekordne omaosalustasu 5 eurot mis tagab inimesele kuni kalendriaasta lõpuni võimaluse soodustingimustel õigusabi saada. Alaealised on omaosalustasust vabastatud.

Kuidas tasuta õigusabi saab?

Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saamiseks tuleb aeg juristi vastuvõtule registreerida aadressil www.hugo.legal või telefonile 6 880 400 helistades. Valida saab kolme nõustamise võimaluse vahel – kontoris juristiga kohtudes, videosilla vahendusel või e-maili teel.

Inimeste peamised mured, millega õigusabi otsitakse on olnud seotud:

  • võlaõigusega (vaidlused laenuandjate, pankade ja inkassofirmadega)
  • perekonnaõigusega (elatise, lapse hoolduse ja vara jagamise probleemid)
  • töövaidlustega
  • pärimisasjadega
  • naabrite- ja korteriühistu liikmete vaheliste vaidlustega
  • suhtlemisel kohalike omavalitsustega

HUGO meeskond on ehitanud inimeste abistamiseks ka mitmeid õigusroboteid, enamus neist abistavad inimesi tasuta. Õigusrobotid on leitavad kodulehel www.hugo.legal

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused