23.3 C
Rapla
Esmaspäev, 22 juuli 2024
UudisedRaplamaa koolid ootavad spetsialiste õpetama

Raplamaa koolid ootavad spetsialiste õpetama

Allikas: Edumus

Haridusalgatus Edumus saadab septembrist kuni 200 spetsialisti põhitöö kõrvalt koolidesse õpetama ühele klassile ühte ainet. Raplamaal oodatakse enim programmiga liituma reaalainete õpetajaid ja tehnoloogiaõpetuse andjaid.

Haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi sõnul on kevadel avatud kandideerimisprogrammi registreerunud juba ligi 150 kooli, enamjaolt väiksematest linnadest.

„Ootame Edumuse platvormiga liituma nii uusi koole kui ka õpetamishuvilisi. Just maakoolides on säravate spetsialistide kaasamine olnud keerulisem, aga kodukontoris töötamine võimaldab vabamat liikumist. Koroonakriisiga on distantsõpe ning digivahendite kasutamine muutunud uueks normaalsuseks,” selgitas Rahamägi.

Näiteks otsib Kaiu põhikool väikese koormusega tehnoloogiaõpetuse ja tööõpetuse õpetajat, Hagudi põhikool bioloogia- ja füüsikaõpetajat, Kohila mõisakool aga vajab abi tehnoloogiaõpetuse ning mehhatroonika ja robootika ainega.

Rapla gümnaasium kaasaks oma kooliperre lisaks geoinformaatikale nii keemia-, füüsika- kui ka kodanikuhariduse õpetajad.

Sel kevadel on koolides 30 Edumuse spetsialisti, kellest kolmandik jätkab õpetamist ka sügisel. 2021/22. õppeaastal kaasatakse Edumuse programmi kuni 200 väikese koormusega õpetajat.

Fookus õpilaste rahatarkusel
Sellest hooajast on Edumuse platvormil kättesaadavad ka ettevõtluse ja rahatarkuse valikainete õppekavad koostöös Junior Achievement’i ja LHV pangaga.

OSKA tööturu raporti järgi on 2027. aastani vaja juurde tehnoloogiavaldkonna töötajaid: nii insenere, IKT-spetsialiste, analüütikuid kui ka tööstus- ja teenusedisainereid. Tuleviku ametitele mõeldes teeb Edumus koostööd ka suurtööandjatega, et kaasata rohkem reaalainete õpetajaid.

Haridusalgatus Edumus kutsub spetsialiste panustama haridusse, õpetades ühes koolis ühele klassile ühe õppeaasta vältel ühte ainet. Spetsialistidest õpetajatele on programm vabatahtlik ja tasuta, kuid neid toetatakse nii õpetamiskoolituse ja juhtimisoskuste arendamise kui ka mentorite võrgustikuga. Edumuse 2021/22. õppeaasta partnerid on Eesti Energia ja LHV.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare