-4.9 C
Rapla
Neljapäev, 2 dets. 2021

Covid-19 vaktsineerimine on nüüd avatud alates 12. eluaastast

Alates tänasest, 17. juunist on võimalik covid-19 vaktsineerimiseks aeg broneerida alates 12. eluaastast. Pakutakse Pfizer vaktsiini. Aja saab broneerida digiregistratuuris või riigi infoteledoni 1247 kaudu. Seni oli vaktsineerimine võimalik neile, kes on vähemalt 16-aastased.

Alaealistele peab broneeringu tegema lapsevanem või ametlik hooldaja ning soovitatav on ka, et vaktsineerimisel saadaks teismelist täiskasvanu. Uue vanuserühma vaktsineerimine toimub samamoodi kui teistel – tuleb broneerida aeg ning minna õigel ajal kohale, kaasas isikut tõendav dokument. Pfizeriga vaktsineerimisel tuleb 6 nädala pärast teha ka teine doos, selle aeg antakse esimese doosi tegemisel.

12-15 aastastele sobivat Pfizerit on tänahommikuse seisuga pakkuda vaktsineerimist läbi viivates raviasutustes Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Raplamaal ja Tartumaal.

Mai lõpus soovitas Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee laiendada Pfizeri vaktsiini näidustust ka lastele vanuses 12–15 eluaastat. Soovitus anti lähtuvalt kliinilise uuringu tulemustest, mis viidi läbi 2200 lapsel. Uuringu vaktsineeritud laste harus ei haigestunud ükski laps COVID-19 haigusesse, vaktsiini mittesaanud laste rühmas oli haigestumusi 16.

12-15-aastaste laste kõige sagedasemad kõrvaltoimed on sarnased, mis esinesid 16-aastastel ja vanematel. Nende hulka kuuluvad valu süstekohas, väsimus, peavalu, lihas- ja liigesevalu, külmavärinad ja palavik, kõhulahtisus. Kõrvaltoimed on tavaliselt kerged või mõõdukad ning paranevad mõne päeva jooksul pärast vaktsineerimist. Häirivate vaktsineerimisjärgsete kõrvaltoimete tekkimisel tuleb ühendust võtta perearsti infotelefonilga 1220.

Jätkuvalt on oodatud vaktsineerima ka kõik teised vanuserühmad.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised