Vitamiin C on vajalik tervele kehale

0
102
Illustreeriv foto: pexels.com

Miks on vitamiin C keha jaoks oluline
On küllaltki üllatav, et Vitamiin C on inimese keha jaoks eluliselt olulise tähtsusega, kuna see on kasulik ja vajalik tervele kehale. Vitamiin C aitab tugevdada inimese immuunsüsteemi, aitab kehal teisi toidu kaudu saadavaid vajalikke vitamiine ja mineraalaineid omastada, annab nahale tervisliku ja kumava välimuse, stimuleerib organismi energiavarusid ja aitab keha erksana hoida. Kuna kõige positiivsemat mõju avaldab Vitamiin C nahale, siis võib seda pidada naha ilu ja energia vitamiiniks. Vitamiin C aitab nahka kaitsta vabade radikaalide ja fotovananemise eest ning soosib kollageeni tootmise protsessi nahas, mi aitab nahal säilitada ja tagada vajalikul tasemel elastsuse.

Vitamiin C puuduse teket mõjutab elukoht
Paljud inimesed, kes elavad piirkonnas, kus aastaaegade vaheldumise tõttu ei ole kogu aasta vältel saadaval värskeid puu-, juur- ja köögivilju, kannatavad Vitamiin C puuduse all. See on täiesti mõistetav, kuna toidu kvaliteeti ja omadusi mõjutab väga olulisel määral see, millises kliimavöötmes inimene parasjagu elab või asub. Arusaadavalt ei teki Vitamiin C puudust inimestel, kelle elukoht asub piirkonnas, kus on aasta läbi saadaval värsked ja mahlased juur- ja puuviljad. Küll aga peaksid inimesed, kes peavad poole aja aastast tarvitama mujalt maale toodud puu- ja köögivilju, võtma aeg-ajalt ette täiendava vitamiini kuuri.

Millisel kujul on vitamiin C saadaval
Kuna Vitamiin C omastamine toimub läbi toidu, siis ei püsi see kehas kaua ja peale seda, kui keha on vajamineva koguse ära omastanud ja ära kasutanud, siis tekib peagi selle järgi taas puudus. Seega on kehal Vitamiin C järele pidev vajadus ning kui toidus oleva vitamiin C sisaldus on liiga väike on mõistlik kehale vajaliku koguse pakkumiseks kasutada toidulisandeid. Kuna Vitamiin C puuduse all kannatavad nii lapsed ja täiskasvanud ning nii noored kui ka vanad, siis on Vitamiin C toidulisandid apteegis saadaval nii tableti, kapsli, närimistableti kui ka tilkadena, et igaüks saaks valida enda eelistustele sobiva.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare