Nüüd saab ka apteegis koroonaviiruse vastu vaktsineerida

0
217
Foto: Siim Solman

Alates sellest nädalast saab COVID-19 vastu ka apteegis vaktsineerida. Raplas, Hariduse tänaval asuvas Benu apteegis saab vaktsineerida neljapäeviti ajavahemikus 16.00-19.00. Aja vaktsineerimiseks saab broneerida telefoninumbril +372 5388 4835 või aadressil www.benutervisepunkt.ee. Soovijaid vaktsineerivad apteegis Rapla perearstikeskuse töötajad.

Eesti Proviisorapteekide Liidu juhi Ly Rootslase sõnul on apteekidel hea meel ühineda Eesti vaktsineerimisprogrammiga. „Me kõik peame pingutama, et jõuda karjaimmuunsuseni. Apteegid on ideaalsed kohad, kus saame pakkuda vaktsineerimise teenust, sest need on inimestele lähedal ja tuttavad,” ütles Rootslane. Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid.

Teisipäeval avati see võimalus üle Eesti kaheksas apteegis. Tallinna, Jõhvi, Narva ja Tartu kõrval tekib see võimalus ka Raplas. Edaspidi lisandub vaktsineerimisevõimalusega apteeke juurde vastavalt vajadusele. „Otsustasime alustada nii kiiresti kui võimalik, sest kahjuks on haigestumine jälle tõusutrendis,“ ütles Rootslane.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

Lisainfo apteegis vaktsineerimise kohta: https://www.vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare