8.3 C
Rapla
Esmaspäev, 25 okt. 2021

Järvakandi kirik tähistas kahekümne viiendat aastapäeva

Järvakandi Pauluse kiriku valmimisest möödub tänavu kakskümmend viis aastat. Seda sündmust tähistati pühapäeval, 15. augustil. Piduliku sündmuse puhul pidas jumalateenistuse käigus jutluse peapiiskop Urmas Viilma. Ühtlasi pälvis kauaaegne koguduse esimees Rein Ranne Eesti Evangeelselt Luterlikult Kirikult (EELK) koguduse teenimise kuldmärgi.

Järvakandi Pauluse kiriku rajamine ulatub veel kaugemale kui veerand sajandit. Visionäärina tegutses kiriku rajamise nimel Tõnu Saar. Initsiatiiv kiriku ehitamiseks tuli just temalt. Juba enne kiriku ehitamist käis Järvakandis jumalateenistusi läbi viimas Mihkel Kukk ning need toimusid Järvakandi klubis. Küll käidi ka Kehtna Peetri kirikus, kuid see jäi ikkagi kaugeks.

Tõnu Saarel olid selleks ajaks tekkinud head sidemed soomlastega Juva kogudusest, kes aitasid kiriku ehitust rahastada. Juva asub Mikkeli piiskopkonnas Ida-Soomes. Eriti tasub välja tuua Juva koguduse liikme Helvi Savolaineni panust, kes moodustas Tõnu Saarega justkui tandemi. Savolainen aitas organiseerida rahastust ning Saar ehitust. Tihedad sidemed Järvakandi ja Juva koguduse vahel on säilinud tänase päevani. Ka pühapäevasel jumalateenistusel oli kohal kaks nende esindajat. Varasematel tähtpäevadel on nad tulnud terve bussitäie rahvaga, kuid praegune koroonaaeg seda seekord teha ei võimaldanud.

Järvakandi Pauluse kirik õnnistati sisse 18. augustil aastal 1996 ning seda tegi toonane peapiiskop Jaan Kiivit. Seekord oli jumalateenistusel kohal ligikaudu nelikümmend inimest. Seda on mitu korda rohkem kui tavapärasel teenistusel. Järvakandi kirikus toimuvad teenistused iga kuu esimesel ja kolmandal pühapäeval ning neid viib läbi õpetaja Mihkel Kukk. Ühtlasi on teenistused suurematel pühadel. Kukk ütles, et tavapärasel teenistusel on kohal kümmekond osalejat. Maksumaksjaid liikmeid on kogudusel kolmekümne ringis.

15. augustil peetud teenistusel oli kohal koguni neli vaimulikku – peapiiskop Urmas Viilma, Mihkel Kukk, EELK Vigala Maarja koguduse õpetaja Kristiina Jõgi ja EELK Tarvastu Peetri koguduse õpetaja Elve Bender. Külalised Viljandimaalt Tarvastust tulid aastapäeva tähistama seetõttu, et just nemad on sel aastal Järvakandi koguduse palvepartnerid.

Pühapäevase jutluse pidas peapiiskop Urmas Viilma. Ta meenutas, et 15. august on kirikukalendris rukkimaarjapäev. See on neitsi Maarja taevamineku ehk uinumise päev. Jutlus keskenduski neitsi Maarjale, kuid samuti ütles peapiiskop, et ta ei ole Järvakandi kirikus üldsegi esimest korda. “Iga kord, kui siia sisse astun, tunnen, et see on äsja valmis saanud. On näha, et siinne kogudus armastab oma koda,” sõnas Viilma.

Teenistuse käigus andis ta kauaaegsele Järvakandi koguduse juhatuse esimehele Rein Rannele üle koguduse teenimise kuldmärgi. On olemas ka hõbemärk, kuid Ranne pälvis just kuldmärgi. Kirik annab selle välja inimestele, kes on koguduses töötanud kakskümmend viis aastat. Õpetaja Mihkel Kukk rääkis, et kuna kirik sai 25-aastaseks ning Ranne on valmistanud sealse altari ja kantsli ning oli pikalt juhatuse esimees, oli see õige hetk talle tunnustus üle anda. Pühapäevasele jumalateenistusele järgnes istumine ühises söögilauas.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised