7.7 C
Rapla
Neljapäev, 19 mai 2022
spot_img

Märjamaa spordihoone võõrustas kõrgetasemelist tüdrukute turniiri

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Märjamaa spordihoonesse Valgevene, Leedu, Läti ja Eesti tipptasemel U15 korvpallinaiskonnad. Rapla korvpallikooli korraldada oli Euroopa tüdrukute korvpalliliiga (EGBL) uue hooaja esimene etapp.

Kokku võttis etapist osa kuus naiskonda, kes kõik omavahel läbi mängisid. Rapla korvpallikooli U15 tüdrukute võistkond sai kirja kaks võitu ning kolm kaotust ja tuli sellega viiendale kohale.
Mängudega tehti algust reedel, 10. detsembril. Siis pidas iga naiskond kaks mängu. Samamoodi oli ka laupäeval ning lõpuks pidas iga naiskond ühe mängu veel pühapäeval. Kolme päeva jooksul ei tekkinud küsimust, kes kuuest naiskonnast on kõige tugevam. Valgevenest kohale sõitnud Rguor Minsk võitis kõik viis kohtumist veenvalt ning saavutas turniiritabelis esikoha. Sealjuures alistasid nad Rapla korvpallikooli tulemusega 85:28.
Rapla U15 naiskonna peatreener Kaia Milling ütles, et Valgevene tüdrukud olidki selgelt kõige osavamad. Kõik teised võistkonnad olid eraldi klubid, aga Rguor Minsk oli tegelikult kokku pandud Valgevene parimatest mängijatest ning sisuliselt oli tegemist nende U15 koondisega. Milling ütles, et kui Rguor Minsk kõrvale jätta, olid kõik ülejäänud naiskonnad võrdsed. Teise koha teenis kolme võidu ja kahe kaotusega Bertanu Valmiera korvpallikool. Kolmas oli Daugavpils, neljas Liepaja korvpallikool ning Rapla järel oli kuues Leedu naiskond Talentu Karta.
Rapla tüdrukud teenisid kolme mängupäeva peale kaks võitu. Reedel alistati 49:48 Bertanu Valmiera korvpallikool ning pühapäeval võideti lisaajal Talentu Karta tulemusega 58:52. Sihikindlust näitab see, et pärast esimest poolaega oli Rapla 11 punktiga maas ning viigini jõuti alles neljanda veerandaja lõpus.
Rapla korvpallikooli U15 naiskonnas mängisid Emma Mia Küttis, Lorelii Estaal, Bia Aller, Kristina Yakovleva, Lisandra Vetesina, Liseth Vain, Liis Liibak, Sille Sillamaa, Mia Liis Lindal ja Anastasia Froljonok. Naiskonna peatreener on Kaia Milling ja abitreener Aivar Liibak. Tähelepanuväärne oli see, et Rapla kapten Lisandra Vetesina valiti kogu turniiri sümboolsesse viisikusse. Emma Mia Küttis oli turniiri paremuselt teine skooritegija.
Rapla korvpallikooli jaoks oli sellise turniiri korraldamine suur väljakutse. Eriti seetõttu, et arvesse tuli võtta kõiki piiranguid, mis praegusel ajal kehtivad. Ometi võeti see ülesanne oma õlgadele ning tehti ära. Suur abi oli lapsevanematest, kes aitasid vabatahtlikena korraldustööle kaasa. Esialgu pidi turniirist osa võtma ka üks naiskond Soomest ja üks Slovakkiast, aga just koroonapiirangute tõttu jäid nad tulemata. Kõrgetasemeline turniir peeti Märjamaa spordihoones ennekõike seetõttu, et seal on head tingimused võistkondade majutamiseks. Raplas oleks see keeruliseks läinud.
Märjamaa spordihoones toimunud võistlus oli kõigest tänavuse hooaja esimene etapp. Ees ootab veel kolm etappi, mis kõik peetakse Lätis. Rapla U15 naiskond sõidab Lätti võistlema 2022. aasta veebruaris, märtsi lõpus ja aprilli alguses. Sealt edasi tuleb juba finaaletapp, aga sinna tuleb pääs välja teenida. EGBL-i järgmine etapp U15 tüdrukutele on 17.-20. veebruaril 2022 Liepajas.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised