7.2 C
Rapla
Pühapäev, 25 sept. 2022
spot_imgspot_img

Varisenud rõdudega maja elab edasi ilma rõdudeta

Eelmise aasta kevadel varisesid Kivi-Vigalas ootamatult ühe korterelamu rõdud. Sees elavad inimesed evakueeriti, kuna hoone oli ohtlikus seisus. Tänaseks on avariitööd lõpule viidud ja maja jälle täielikult elamiskõlbulik.

„Tegin rõduukse lahti ja mõtlesin, mis masin siit praegu mööda sõidab. Nii suur mürin,” rääkis Vigala osavalla sotsiaaltööspetsialist Ilme Roosi Raplamaa Sõnumitele vahetult pärast õnnetust. Naine oli sel hetkel varisenud rõdudega majas tööl. Esiti ei saanud ta aru, kustpoolt mürin tuli, ning eeldades, et tegemist on masinaga, mõtles, et küllap töökojaplatsil kallutati suurem koorem maha. „Hästi võimas ja vali heli oli,” kirjeldas Roosi 29. mail kogetut.
Kuna tee poolt midagi näha ei olnud, läksid ametnikud oma ruumidesse tagasi. Mõni minut hiljem tulid aga juba majaelanikud. „Inimesed olid väga häiritud ja segaduses,” ütleb ametnik. Seejärel käisid ka ametnikud ise ümber maja kahjustusi vaatamas. „Jube suured paneelid, nii rasked kivid. Jumal tänatud, et keegi sel hetkel terrassil ei olnud,” kirjeldas naine toona oma kergendust.
Pärast õnnetust inimesed evakueeriti ja hoonele telliti varingujärgne audit, mille toel asuti maja rekonstrueerima. Ehitusinsener soovitas ohutuse kaalutlusel maja varisemata jäänud rõdud samuti lammutada.
Vigala osavallavanem Priit Kärsna selgitab, et Märjamaa vald rahastas avariitöid reservfondist. Sinna alla mahtus rõdude lammutus, räästakasti ehitus, osaline seinte ja katuse taastamine ja ehitusjäätmete äravedu. Veel vajab maja lõunapoolne fassaad taastamist, peamiselt krohvimist ja soojustamist, aga maja on kasutatav, kinnitab Kärsna. Kuna fassaaditööd on Kärsna sõnul iluküsimus, mis ei mõjuta ohutust, tellib ja rahastab iga korteri omanik ise need tööd vastavalt oma võimalustele. Kärsna sõnul elavad elanikud taas oma kodudes ja ka maja ühes otsas tegutsev osavallavalitsus on jätkanud oma ruumides tööd.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised