27.7 C
Rapla
Pühapäev, 26 juuni 2022
spot_img

Kuusiku tee kortermajade ehitus sai ajapikendust (täiendatud arendaja kommentaariga)

Raplas Kuusiku tee äärde ehitatavad kortermajad algse plaani järgi ei valmi. Ehitustööd kahe kortermaja ehitamiseks algasid juba möödunud aasta keskel. Hooned kerkisid jõudsalt, kuid loodetud tähtajaks kevadel siiski kasutusluba ei saa.
Kortermajade ehitamist toetab Rapla vald 200 000 euroga oma elamuarenduse toetuse kaudu. Toetuse saamise üks tingimus oli, et hoone saab lepingu sõlmimise järel 18 kuu jooksul kasutusloa. Tähtaeg ehitatavate kortermajade valmimiseks oli seega tänavuse aasta 21. juuni. Arendaja Devalko OÜ esitas aga märtsi lõpus vallavalitsusele taotluse lepingu tähtaega pikendada. Seda seoses Venemaa-Ukraina sõja tagajärjel tekkinud kvaliteetse puitmaterjali tarneraskustega. Vallavalitsus rahuldas taotluse ning pikendas kasutusloa saamise tähtaega kuue kuu võrra ehk aasta lõpuni.
Devalko OÜ juhatuse liige Valdeko Sõõro ütles, et korteriomanikud muretsema ei pea. Vallavalitsusele tehti taotlus elamuarenduse toetuse lepingu pikendamiseks, sest kasutusluba tõesti 21. juuniks saada ei õnnestu. „Lootsime paremat, aga paraku ei õnnestu,” ütles Sõõro.
Kuna elamuarenduse toetuse määrus näeb ette, et ajapikendust saab anda kuni kuus kuud, siis just nii palju seda vallavalitsus ka andis.
Sõõro ütles, et tulenevalt tarneraskustest lükkusid fassaaditööd kuu võrra edasi. Tänaseks aga tööd taas käivad. „Majad valmivad,” kinnitas ta. Korterid valmivad Sõõro sõnud juuni lõpuks. „Keegi ei pea muretsema,” lisas ta.
Ta rääkis, et kasutusloa saamine on sisuliselt formaalsus. „See on tavapärane protsess, et kasutusluba tuleb hiljem,” ütles Sõõro.
Kuusiku tee äärde ehitatakse kaks kortermaja, kus on kokku 23 ühe- kuni viietoalist korterit.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised