21.7 C
Rapla
Laupäev, 2 juuli 2022
spot_imgspot_img

Maakond saab 400 000-eurose rahasüsti

Rapla maakond saab MATA (maakondade arengustrateegiate elluviimise) toetusmeetmest kahe projekti elluviimiseks kokku 400 000 euro suuruse toetuse.
Raplamaa taotluses oli kaks põhiprojekti, mis mõlemad said Riigi Tugiteenuste Keskuselt (RTK) rohelise tule. Esimene projekt, mille esitas Rapla vallavalitsus, on Rapla keskraamatukogu ruumiprogrammi parendustööd. Selle elluviimiseks taotleti MATA-meetmest 350 000 eurot ning heakskiit on nüüd olemas. Teise projektina oli Raplamaa taotluses Raplamaa kohalike omavalitsuste ühise kliima- ja energiakava koostamine. Selle esitas Raplamaa Omavalitsuste Liit ning toetust taotleti 50 000 euro ulatuses.
Lisaks nendele kahele oli RTK-le esitatud taotluse juures ka kolmas, n-ö joonealune projekt. See oli “Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine – Rapla staadioni rajamine”, kuid ootuspäraselt see projekt seekord toetusele ei kvalifitseerunud. Raplamaa Omavalitsuste Liidu arendusjuht Tavo Kikas ütles, et nüüd on kahe toetust saanud projekti koostajatel pool aastat aega põhiprojekti koostamiseks, mis seejärel uuesti RTK-le esitatakse. Põhiprojektid tuleb esitada hiljemalt 25. oktoobril.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised