24.4 C
Rapla
Laupäev, 13 aug. 2022
spot_imgspot_img

Noored driftijad häirivad Rapla bussijaamas öörahu

Sõpradega koos väljas käimine on igati vahva sinnamaani, kuni sellega ei häirita kellegi teise rahu. Raplamaa Sõnumitele on teada antud sellest, et Rapla bussijaamas kogunevad noored häirivad õhtuti ümbruskonna rahu, driftides parklas oma autodega, saateks vali muusika.

Inimene, kes Raplamaa Sõnumitega sellest rääkis, on pöördunud oma murega ka politsei poole. Kesk-Eesti politseijaoskonna piirkonnavanem Jaan Sildoja ütles, et politsei on olukorraga kursis ning korduvalt nendel kogunemistel ka kohal käinud. 1. juunist kuni 17. juulini on politseis registreeritud seitse rahurikkumist, mis puudutavad bussijaama parklas hilistel tundidel kogunevaid seltskondi.

Probleemidena on esile kerkinud nii valju muusika mängimine kui ka autodega kummivilistamine. Lisaks nendele seitsmele korrale on inimesed eraldi pöördunud kolm korda piirkonnapolitseiniku poole.

“Tunnistame, et see olukord seal on probleemne. Me tegeleme sellega. Inimeste kogunemine otseselt keelatud ei ole. Kui selle kogunemisega kaasneb korra- või rahurikkumine, siis on asi pahasti. Siis on politsei ülesanne sekkuda ja rikkujad välja selgitada,” rääkis Sildoja.

Esimese hooga ei lennanud politsei sellele olukorrale peale eesmärgiga kõigile trahvid välja kirjutada. Sildoja tõi välja, et paljud neist, kes seal kohal käivad, saavad lihtsalt rääkides aru, milline käitumine on sobilik ja milline mitte. Kui lihtsalt autodega koguneda ja parklas juttu rääkida, ei ole midagi valesti. Probleemid tekivad siis, kui hakatakse näitama oma auto võimeid ning läheb lahti driftimine.

Kui jutt ei aita, tehakse trahvi

Politsei on nendel kogunemistel vormistanud mitmeid väärteomaterjale. Välja võib tuua seda, et mitmed sõidukid on saadetud kordusülevaatusele. Ühele sõidukile määrati isegi liiklemiskeeld ning selle numbrimärgid võeti hoiule. Sildoja selgitas, et selle põhjuseks oli masina tehniline olukord ning ise see masin sealt edasi sõita ei tohtinud. Omanikul tuli auto ära viia treileri peal.

Noorte kogunemised Rapla bussijaama parklas ei ole toimunud ainult paar või kolm korda, tegemist on regulaarsete kokkusaamistega. Aastaid tagasi toimusid sarnased kokkusaamised ka Järvakandis ning seal oli välja kujunenud ka oma juhtfiguur. Rapla kokkusaamiste puhul sellist asja ei ole. Bussijaamas käib koos oma sõpruskond ning tegemist on nooremapoolsete inimestega.

“Me hoiame nende kokkusaamistel silma peal. Päris nii ei ole, et me sellele teemale üldse tähelepanu ei pööra,” rääkis Sildoja. Kui kohapeal olev inimene ei saa aru, et see, mida ta teeb, on korrarikkumine, siis vormistatakse trahv ikkagi ära.

Kui inimesed korda ei riku ning peavad kinni ka öörahust, ei ole õigust neid sealt minema saata. “Kui kogunemine on rahumeelne, ei ole meil mingisugust põhjust seda laiali saata. Kui autod on parklas ja inimesed lihtsalt jutustavad, siis sellega nad kedagi ei häiri. Kui sealt tuleb teade korrarikkumise kohta, siis politsei reageerib,” rääkis Sildoja. Enamasti ongi selleks korrarikkumiseks lärm – kummide vilistamine või vali muusika.

Muidugi ei tohi ka alkoholi avalikus kohas tarbida, aga Sildoja sõnul seda üldjuhul seal ei tehtagi. Kui kasutada noorteslängi, siis seal põhiliselt hängitakse. Kui õhtuti nendest kogunemistest mööda sõita, saab hinnanguliselt öelda, et seal on koos kümmekond autot. On ka selliseid õhtuid, kui neid on seal vähem. Aga samas ei saa ka öelda, et Rapla bussijaamas päris igal õhtul kokkusaamised toimuvad. “Päris nii hull see olukord ei ole, et igal õhtul keegi seal külg ees libistab. Pigem on lihtsalt kuulda, et aeg-ajalt on keegi kummi vilistanud,” rääkis Sildoja.

Gaasitankla blokeerimine

Rapla bussijaama haldab praegu Hepa tanklakett ning ka neil on kõnealuste noortega olnud probleeme. Siiski ei ole nende jaoks põhiline murekoht ei driftimine ega vali muusika. Hepa juhatuse liige Kaspar Nisu rääkis, et neile teeb muret gaasitankla ligipääsu blokeerimine. Nisu tõi välja, et noored pargivad autod nii, et klient ei saa soovi korral LGP vedelgaasi tankuri juurde sõita. Seda olukorda on ettevõttes arutatud ning välja on pakutud ka lahendus. Nisu ütles, et tankuri juurde märgitakse lähiajal maha valged jooned, et näidata ära, kuhu tohib ning kuhu ei tohi parkida.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised