24.7 C
Rapla
Kolmapäev, 17 juuli 2024
UudisedOmniva sulgeb Lelle ja Järvakandi postipunkti

Omniva sulgeb Lelle ja Järvakandi postipunkti

Augusti lõpus lõpetavad tegevuse Lelle ja Järvakandi postipunkt. Viimast päeva on need avatud kolmapäeval, 31. augustil.
Omniva postikanalite juht Piret Heinmets selgitas, et sellisele otsusele jõuti pärast kohtumist Kehtna valla esindajatega.
“E-kaubanduse kasvades on inimeste postiteenuste tarbimisharjumused muutunud, üha rohkem soovitakse saata pakke pakiautomaadi kaudu ning väheneb postiteenuste kasutamine postkontoris kohapeal. Omniva ning Kehtna valla esindajate kohtumisel vaadati üle piirkonna paki- ja postiteenuste korraldus ja mahud ning lepiti kokku teenuste ajakohastamine,” rääkis Heinmets.
Veel tõi ta põhjusena välja, et 2022. aasta esimese poolaasta jooksul langesid Lelle postipunktis teenuste mahud võrreldes aasta varasema perioodiga üle 65 protsendi. Küsimuse peale, mis nüüd edasi saab, ütles Heinmets, et postipunkti tööd asendab personaalne kirjakandja.
“Lelle ja Järvakandi postipunktid sulgevad uksed 1. septembril, kuid postiteenus ei kao kuhugi, seda hakkab nüüd tooma koju või tööle personaalne kirjakandja. Tööd jätkab Järvakandi postkontor,” rääkis ta.
Heinmets tõi välja, et alates juunist on Järvakandi postkontor avatud lisaks tavapärasele hommikupoolsele ajale esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel ka teisipäeva ja neljapäeva õhtuti. Pakke saab saata-saada ka Järvakandi Konsumi ja Kehtna Coopi kaupluse pakiautomaatide kaudu.
Lelle postipunkt asub Lelle raamatukogus. Selle juhataja Mariina Madisson ütles, et väga aktiivselt Lelle inimesed postipunkti teenust ei kasutanud. Samas on teatud inimesed, kes käivad seal makseid tegemas. See puudutab just vanemaid inimesi, kellel endal internetipanga võimalust ei ole. Samuti ütles Madisson, et viimastel päevadel on inimesed käinud seal aktiivsemalt postmarke ja ümbrikke ostmas, sest teatakse, et postipunkt paneb uksed kinni.
Mis puudutab pakkide saatmist ja saamist, siis avaldas Madisson lootust, et kui Lelle rajatakse uus kauplus, tuleb sinna juurde pakiautomaat. Kui selle ajani viib pakke kohale kirjakandja, siis Madissoni sõnul postipunkti sulgemine väga paljusid inimesi ei mõjuta.
Postipunktides osutab Omniva universaalseid postiteenuseid: kirisaadetiste ja postipakkide vastuvõtmine ja väljastamine; maksete ja ajakirjandustellimuste vastuvõtt; postiteenuse osutamiseks vajalike kaupade müük nagu postmargid, ümbrikud ja pakendid.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare