27.7 C
Rapla
Teisipäev, 28 mai 2024
UudisedRapla keskväljak muutus jõuluvõlumaaks

Rapla keskväljak muutus jõuluvõlumaaks

Täna avati kaks päeva kestev Rapla jõulumaa, kus jagub tegevust ja vaatamist tervele perele. Rapla keskväljaku turupoolsem osa oli täna, 16. detsembril jõuluOTT-i päralt ja üle tee asuv pool on veel ka homme täidetud telkidega, kus saab meisterda, loomi vaadata või head-paremat soetada.

Jõulumaa juurde käib alati ka kulturiprogramm. Õhtut alustasid Thea Paluoja noored lauljad, peale mida saabus jõuluvana, kelle päralt edaspidi oli üks telkidest, kus lapsed said käia talle luuletusi lugemas ja oma kingisoovidest rääkimas. Lavale aga astusid muusikakooli solistid ja peale neid sai kuulda pasunakoori koos solistidega. Esimese päeva muusikalisele poolele pani punkti ansambel Untsakad.

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli seppade telgi juures saab ise õnnemünti vermida. Foto: Camilla Kännola

JõuluOTT-i kohta sõnas üks korraldajatest, Anni Vahter, et kokku oli seekord 33 müüjat, mis on natuke tavapärasest vähem, kuid ilmselt oli põhjus kas toodete või müüjate enda külmakartlikuses. JõuluOTT-i toodetevalik oli aga siiski rikkalik, küpsetistest ja kommidest küünalde ja käsitööni välja.

Jõuulumaa poolel sai esimesel päeval mitmes telgi oma käelised osavused proovile panna, kas siis piparkookide kaunistamise, jõuluehete meisterdamise või õnnemüntide vermimisega. Kes aga oma mõistust proovile tahab panna, tasub veel hommegi läbi astuda Rapla Keskraamatukogu telgist ja vastata nende väiksele viktoriinile. Oma teadmisi rahvakalendri tähtpäevade kohta sai aga proovile panna Rapla Noortekeskuse telgis, läbi Kahooti mängu.

Mitmed tegevused ja töötoad on avatud ka homme. Peale selle, et Jõulumaa aitab kingikotti täita, toob vestlus jõuluvanaga, saanisõit, lõkke ääres tee joomine ja vorstide grillimine ning kingi lunastamiseks mõeldud luuletuse valimine sisse õige jõulutunde.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare