-0.6 C
Rapla
Teisipäev, 23 apr. 2024
ValladKehtna valdPresident andis Martin Heremile kindrali auastme

President andis Martin Heremile kindrali auastme

President Alar Karis allkirjastas teisipäeval, 24. jaanuaril käskkirja, millega andis kaitseväe juhatajale Martin Heremile kindrali sõjaväelise auastme.

“Kindral Herem on ääretult sihikindlalt tegelenud Eesti kaitsevõime edendamisega, ta on olnud mulle riigikaitse kõrgeima juhina usaldusväärseks ja ausaks sõjalise nõuande andjaks,” sõnas president Alar Karis. Ta lisas: “Olukorras, kus Eesti julgeoleku tagamiseks on riigikaitse kiire arendamine hädavajalik, on Herem keskendunud just sellele, mis aitab meil tegelikult sõda ära hoida ja vajadusel sõda võita.”

Riigipea tõstis esile kaitseväe juhataja tööd kaitseväes uue relvastuse kasutusele võtmisel, reservväe valmiduse tõstmisel, sealhulgas reservõppekogunemiste ning piirkondliku sõjalise koostöö tihendamise kaudu. Samuti on kindral Heremi juhtimisel tagatud NATO liitlasüksuste vastuvõtmine ning nende valmisolek kriisi korral võidelda koos Eesti üksustega.

Martin Herem on kaitseväe juhataja alates 5. detsembrist 2018. Herem on pärit Järvakandist ning ühtlasi on ta Kaitseliidu Rapla maleva liige.

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Tiit Tammsaar
25. jaan. 2023 09:55

Palju õnne härra kindral! Ära siis uhkeks mine ja ära unusta et oled KL liige.