ValladRapla valdRapla vallamaja ümberkolimine on kahtluse all

Rapla vallamaja ümberkolimine on kahtluse all

Rapla vallavanem soovib vallatöötajad tänapäevasesse riigimajja kolida. Volikogu võttis vähemalt esialgu plaanilt hoo maha.

Möödunud nädala istungil oli Rapla volikogu laual otsus seoses vallamaja kolimisplaaniga. Vallavanem Gert Villard tegi ettepaneku sõlmida leping riigimajaga. Nii saaksid vallatöötajad kolida nüüdisaegsetesse ruumidesse, mis jääksid vaid mõnesaja meetri kaugusele senisest ajale aina enam jalgu jäävast vallamajast. Lepingu sõlmimiseks vajaliku volituse saamiseks jäi puudu aga üks hääl. Küsimus tuleb uuesti päevakorda järgmisel korralisel volikogu istungil.

Laual on võimalus sõlmida riigimajaga rendipinna leping seitsmeks aastaks. Vald saaks riigimajas enda kasutusse 707 ruutmeetrit. Esimesed viis aastat oleks ruutmeetri fikseeritud hind 11,05 eurot. Lisaks sellele tuleb vallal tasuda proportsionaalselt 15,8% hoone kõrvalkuludest. Villard ütles, et eelmisel aastal tähendas see ruutmeetri kohta lisanduvalt 2,09 eurot, tänasel päeval juba umbes 3,5 eurot. Täna võiks see vallale tähendada kuus veidi enam kui 10 000 euro suurust väljaminekut. Aasta peale on see kokku ligi 125 000 eurot. Tänases vallamajas on aasta kulu vallavanema sõnul 80 000-90 000 euro vahel.

Volikogu laua taga tekitas plaan omajagu küsimusi. Miks ei ole laual alternatiivseid pakkumisi? Villard selgitas, et riigimajaga lepingu sõlmimiseks ei pea nad hanget korraldama, erasektorist pinda rentides on see aga kohustuslik. „See oleks läinud meeletult pikaks,” ütles Villard.

Töökeskkond vajab aga lahendust, sest olemasolevat hoonet kimbutavad mitmed probleemid. „Suvel on siin palav, talvel on siin külm,” kirjeldas vallavanem. Lisaks on probleeme näiteks elektrisüsteemiga. Hoone korrastamiseks valla eelarves vahendeid hetkel ette nähtud ei ole. Villard näeb, et riigimajja kolimine on ainuõige lahendus.
Osa volikogu liikmeid sooviksid näha põhjalikumat analüüsi koos alternatiivsete pakkumiste ja võimalustega, mida saaks sama summaga vald ise teha, viidates olemasoleva hoone korrastamisele või uue hoone ehitamisele.

Teised jällegi näevad, et riigimajja kolimisega suurt riski ei kaasne, keskkond on tänapäevane, hinnad vastavad turutingimustele ja maja eest kannavad hoolt professionaalid.

Hääletusel toetas lepingu sõlmimise plaani 13 volikogu liiget. Seitse oli vastu ning kolm jäi erapooletuks. Kuna eelnõu vastuvõtmiseks on vajalik volikogu koosseisu (volikogus on 27 liiget, neli neist puudus) enamus, läks eelnõu tagasi eelarve- ja arengukomisjoni töölauale.

Uus hääletus uuel kuul
Vallatöötajatele paremate töötingimuste tagamise ülesanne on valla töölaual olnud aastaid. Mõtteid on mõlgutatud oma maja ehitamisest, senise hoone rekonstrueerimisest, riigimajja kolimisest, aga ka näiteks Okta Centrumi kasutusse võtmisest. Ükski neist pole seni volikogu ülekaalukat heakskiitu leidnud.

Volikogu esimees Kalle Toomet on optimistlik, et järgmisel istungil annab hääletus teistsuguse tulemuse. Ta näeb, et küsimus oli pigem eelnõu ülesehituses kui põhimõttes. Volikogu liikmed soovivad enne otsustamist veel asju arutada ja soovivad täpsustusi ka hinnakirja osas.

Ta jääb seisukohale, et täna on riigimajja kolimine vajalik töötingimuse parandamiseks.
Aga mis võiks vallamajast edasi saada juhul, kui töötajad sealt siiski lähikuudel riigimajja kolivad? Villard pakkus, et see võiks ajutiselt kujuneda asenduspinnaks Naksitrallide lasteaiale rekonstrueerimise ajaks. Toomet rääkis, et vald loodab lasteaia rekonstrueerimise lepingu sõlmida kevade lõpuks, mil saab selgeks ka täpsem ehitusperiood.

Lasteaed täidaks hoone aga ajutiselt. Nii mõnegi volikogu liikme meelel on küsimus, mis saab hoonest pikemas perspektiivis, ja toodi välja, et ka tühjalt seisev maja tähendab teatud püsikulu. Toomet seevastu näeb, et tühjalt seisvat maja ei ole vaja kütta ja suuri püsikulusid ta seega kaasnemas ei näe.

Toomet tõi välja, et seitsmeaastane lepinguperiood annabki võimaluse tulevikuplaanid rahulikult selgeks rääkida. Nende seas vajab vastust ka küsimus, kas vald ei võiks endale ise maja ehitada. „Ei ole ju välistatud, et sellel samal kinnistul on lihtsalt uus valitsushoone,” ütles ta tänase vallamaja kohta.

Vähemalt esialgu lootis Villard töötajad aprilli viimastel päevadel ümber kolida, et 2. mail uues asukohas tööd alustada. Volikogu järgmine korraline istung toimub märtsi lõpus.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare