18.8 C
Rapla
Teisipäev, 6 juuni 2023
UudisedLeaderi koostööprojekt „Keskpõrandale kokku“ sai otsad sõlmitud

Leaderi koostööprojekt „Keskpõrandale kokku“ sai otsad sõlmitud

Andra Liibek,
arendusjuht-projekti nõustaja,
Raplamaa Partnerluskogu

2020. aastal alanud Raplamaa Partnerluskogu koostööprojekt „Keskpõrandale kokku“ sõlmis käesoleva aasta märtsis otsad kokku kevadhõngulises Ööbiku Gastronoomiatalus koostööseminariga „Head uued ideed ja koostöö sünnivad koos kokates“. Koostööseminaril osalesid Raplamaa erinevate valdkondade ettevõtjad, kelle jaoks on oluline Raplamaa kui ettevõtluskeskkonna ning turismi- ja kvaliteetse elukeskkonna tulevik.

Ööbiku Gastronoomiatalu peremehe ja peakoka Ants Uustaluga koos kokkamise kõrval sai iga osaleja anda sisendi oma valdkonna tegemistest ning tulevikunägemusest ja seda just Raplamaaga seotuna. Lisaks ühisele vestlusringile viidi läbi ka individuaalsed intervjuud iga osalejaga. Kõik tegevused käisid koos peeti või porgandit koorides ja lõikudes või hoopis punase veini kastet valmistades. Selleks, et tuleksid väärt mõtted, peab olema hea emotsiooniga, koostööd hindav ning tegus meeskond ja positiivne keskkond.

Raplamaal on puhas ja rabav looduskeskkond, unikaalsed ajaloolised mõisad ning koostööd hindavad ettevõtjad. Raplamaa rikkus on väikeettevõtjate rohkus, kes annavad tööd nii iseendale kui ka paljudele raplamaalastele. Raplamaa tootjaid ja teenusepakkujaid ühendav ühing ja pood Rabav Raplamaa toob läbi virtuaalse „Raplamaa Kaubatee“ meile lähemale Raplamaa tootjate toodangu ning teenused.

Maakonna toiduturism ja toidutootjad on oma erilisuse ning koostöövõimega palju silma paistnud, seda tuleb hoida ning propageerida. Kindlasti on selle koostöö ja erilisuse krooniks möödunud aasta detsembris ilmavalgust näinud toiduraamat „Raplamaa Rabavad Maitsed“. Raplamaa toidutootjad ja -turustajad osalesid projekti raames toimunud koolitusseminaridel ning koostööreisidel tutvumaks teiste maakondade tegemistega ning toidukultuuriga.

Selleks, et meie külaline leiaks tee Raplamaa puhta ja rabava looduskeskkonna ning unikaalsete ajalooliste mõisate juurde, on meil paigaldatud igasse valda maakonna turismikaardid (stendid). Piloodina valmis projekti raames Kehtna matkatee voldik, mis on kättesaadav nii paberkandjal kui ka virtuaalselt. Lisaks infostendidele ja voldikule on Raplamaal väga tegusad giidid, kes läbisid koostöös Järvamaa giididega koolitusprogrammi ning oskavad meie maakonda ja rabavat looduskeskkonda tutvustada nii raplakale kui ka külalistele. Raplamaa ilusat loodust, huvitavat keskkonda ja siin elavaid inimesi jäädvustatakse ajalukku „Kaiu fotopäeva“ kaudu. See on päev, kus professionaalsed fotograafid vaatavad Raplamaad läbi fotosilma.

Raplamaa üks omanäolisemaid sündmusi on „Maanaiste päev“, mille maaletooja ja elluviija on mittetulundusühing Ettevõtlikud Naised Raplamaal. Koostööprojekti „Keskpõrandale kokku“ raames teoks saanud sündmus toob esile maapiirkonnas ettevõtlusega tegelevate naiste rõõmud ja mured ning annab vürtsi omanäoliste ja huvitavate esinejatega.

Raplamaa üheks suurimaks väärtuseks on unikaalne mõisakultuur. „Keskpõrandale kokku“ projektiga viidi läbi Rapla- ja Järvamaa mõisate koolitusprogrammi. Koostööprojektiga arendati Rapla- ja Järvamaa mõisate vahelist koostööd eesmärgiga tõsta Kesk-Eesti piirkonda rohkem pildile (läbi piirkonna mõisapärandi). Koostöökoolitusest sündis idee luua traditsiooniline Raplamaa mõisaid tutvustav üritus „Raplamaa mõisate päev“, kus mõisad on toodud inimestele lähemale ehk Rapla keskväljakule, kus saab mõisatoitu maitsta ja astuda koos giidiga esimene samm mõisauksest sisse.

Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et koostööprojekt „Keskpõrandale kokku“ on andnud tõuke Raplamaa väikeettevõtluse hoogustumiseks, turismi ja toidukultuuri edenemiseks ja omanäoliste kogukonnasündmuste sünniks.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused