9.9 C
Reede, 26 apr. 2024
UudisedRapla Selveri suurjooksu põhidistantsi võitis Tiidrek Nurme

Rapla Selveri suurjooksu põhidistantsi võitis Tiidrek Nurme

Tuntud Eesti keskmaajooksja Tiidrek Nurme läks Fenster Rapla Selveri suurjooksul starti selge plaaniga püstitada 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti rekord. Kahjuks ta selle sihtmärgini seekord ei küündinud. Tema aeg 29 minutit ja 18 sekundit jäi Eesti rekordile alla 14 sekundiga. Rekord 29:04 on muideks tema enda nimel ning joostud samuti Rapla Selveri suurjooksul.

10 kilomeetri distantsi võib pidada Fenster Rapla Selverisuurjooksu põhidistantsiks, kuid võistluspäev oli pikk ja igaüks sai valida iseendale jõukohase võistluse. Fenster Rapla Selveri suurjooksul võisteldi 5, 10, 21.1 ja 42.2 km distantsidel. Kahtlemata oli päeva oodatuim start 10 kilomeetri jooks, millele anti start kell 14:30. Rekordi püstitamiseks olid igati sobilikud tingimused – väljas oli üle kümne soojakraadi ning terve päeva paistis päike. Pisut kostitasid jooksjaid küll valjud tuuleiilid. Nagu öeldud, siis finišis jäi Nurmel rekordist puudu 14 sekundit. Tempot aitas Nurmel teha Gachoka Kagimbi Solomon, kes lõpetas teisena ajaga 29:27. Konkurentsi oli tulnud pakkuma Karel Hussar, kelle kolmanda koha aeg oli 31:35. Naistest jõudsid poodiumile Helen Bell, Pille Hinn ja Liis-Greete Arro, kelle ajad olid vastavalt 35:21, 35:39 ja 37:04.

Võistluspäev sai alguse pikemate distantsidega. Capital Mill maratonil jooksis parima aja meestest Aleksandr Kuleshov 2.37:11 ja naiste seas kuulus esikoht Siiri Piltile ajaga 3.43:46. Harvikeri poolmaratonil oli naiste võitja Kaisa Kukk ajaga 1.23:22 ja meeste võitja Roman Fosti tulemusega 1.09:36.

Viie kilomeetri rajal oli kiireim Kalev Hõlpus, kes läks starti ka favoriidina. Tema aeg finišis oli 16:37. Tüdrukutest võitis Meri-Lill Plagnaud ajaga 19:25. Kokku osales Rapla Selveri suurjooksul sellel aastal põhidistantsidel üle 900 jooksusõbra. Kõnekas oli see, et Sadolin spordihoone juures toimunud lastejooksudest võttis osa 700 last.

Lisaks on toimumas virtuaaljooksud kuni juunikuu lõpuni. Sobiv distants on võimalik igalühel läbida endale valitud ajal endale sobivas kohas.