-5.3 C
Rapla
Esmaspäev, 4 dets. 2023
LisalehtRohelised SõnumidRohelised Sõnumid: Triinu Roosvalt pani käima uusettevõtte Upit, et päästa...

Rohelised Sõnumid: Triinu Roosvalt pani käima uusettevõtte Upit, et päästa rõivad prügimäelt

Mõned aastad tagasi tundis Triinu Roosvalt, kuidas tal ettevõtjana lained pea kohal kokku lõid. Enda värskendamiseks otsustas ta ülikooli õppima minna. See sütitas temas taas sädeme taaskasutuse ja tekstiilitööstuse vastu ning lõi pinnase, kust sündis uusettevõte Upit, mis loodab hulga rõivaid prügimäele saatmisest päästa.

Triinu õpib Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis käsitöötehnoloogiaid ja disaini. Teisel kursusel tuleb õppijatel läbida loome-ettevõtluse aine. Seda saab teha kas loengutena või osaledes ettevõtlusõppe programmis STARTERtallinn. Programmi käigus saavad õpilased kuiva teooria asemel oma ideid ja projekte edasi arendada. „See tundus nii põnev,” ütles Triinu.
Nii otsustas ta end programmi kirja panna. Põnevuse kõrval oli see ka veidi hirmutav, sest kogu õpe ja ka meeskondade enda esitlused olid inglise keeles.
Kuigi osalejad said ise neid kõnetavaid probleeme programmi esitada, ei plaaninud Triinu seda võimalust kasutada. Viimasel hetkel saatis ta siiski teele ka ühe teda pikalt painanud mure, küll kaheldes, kas see kedagi teist kõnetab. „Äkki see on see koht, kus võiks seda rääkida. Sellest ei ole ju midagi, kui ma meeskonda kokku ei saa, siis lihtsalt liitun mingi muu meeskonnaga,” meenutas ta oma tollaseid mõtteid.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused