16.1 C
Rapla
Kolmapäev, 29 mai 2024
UudisedArendaja tunneb ennast petetuna

Arendaja tunneb ennast petetuna

Marleen Murumets

Viljandi mnt 7 krundi omanik on piiranud oma krundi sissesõidutee kividega, nii et autod ei saa enam harjumuspäraselt tuntud toidukoha juurde sõita ja endise lasteaiahoone kõrvale parkida. Põhjuseks on omaniku pahameel Rapla valla vastu, kes ei lase endise lasteaia hoovi kolmekorruselist kortermaja ehitada. „Kui tüli on tõusnud, siis järelikult vajab see ka lahendamist,” arvab abivallavanem Rain Terras.

Sotsiaalmeedias on inimesed pahandanud, et Viljandi mnt 7 kõrvale enam sisse sõita ja parkida ei saa. Krundi omanik Paavo Pärn leiab, et igal kinnistul peab olema oma sissesõidu võimalus ning keegi ei pea leppima sellega, et võõrad tema akna alla pargivad. “Arendajalt nõutakse, et ta muudaks oma krundi sisuliselt parkimisplatsiks Karavani klientidele, kuigi šašlõkibaaril on krundil sisse- ja väljasõit olemas ning mitmed parkimiskohad klientidele.
Nimetatud šašlõkibaari juhtumiga on arendajale esitatud linna poolt ultimaatum seada servituut, mis läheb vastuollu seadustega. Olles sunnitud oma maad vastavalt linna ja Karavani tujudele muutma, on arendaja otsustanud paigaldada krundi piirile kivid, et takistada ebaseaduslikku läbisõitu ning kohaliku toiduasutuse ja linna väljapressimist,” selgitas Pärn.

7 KOMMENTAARID

Subscribe
Notify of
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
raplakas
6. märts 2024 14:29

4-kordne maja sinna – see “arendaja” on päris lolliks läind, arendagu parem ennas

Kohalik
6. märts 2024 20:43
Vasta  raplakas

@raplakas, ma ei tea kas sa artiklit lugesid, aga vald oli sinna kinnistut müües algatanud detailplaneeringu 4-kordse hoone ehitamiseks ilmselt, et müües oleks kinnistu atraktiivsem. Uue omaniku pahameel on arusaadav kui nüüd äkki takistatakse planeerimist. Probleem on seal pigem ju selles, et uuelt omanikult nõutakse naabri kasuks servituuti, mis ilmselgelt kitsendab kinnistu edasist planeerimist. Servituut oleks võinud seatud saada siis kui tegu oli veel lasteaia ja valla maaga. Kus siis vald oli?

Ka kohalik
7. märts 2024 17:02
Vasta  Kohalik

Ega jah. 2020 väljastati detailplaneering meeldivuse alusel (artiklis nii kirjas) siis nüüd selgus, et seadusest tulenevalt ei saa sinna 4 korruselist hoonet ehitada (mis on ka õige).
Asjaajamine oleks pidanud juba 2020 seaduse järgi käima aga mitte meeldimise.
Antud jonn on lihtsalt selle pärast, et alguses ju sõbramehe poolest lubati ja kuidas siis nüüd sedasi, et seadus ei luba?

Raplast
7. märts 2024 18:24
Vasta  Ka kohalik

Huvitav, millise seaduse?

mitte Raplakas
8. märts 2024 13:29

Emotsioonidel pole mõtet lasta võimust võtta. Juurdepääsudega on lihtne. Kuna piirnevatel kinnistutel on olemas juurdepääs avalikule teele oma krundilt siis ei ole põhjendatud naaber kinnistu kaudu juurdepääsu taotleda. Kui ajalooliselt on olnud segane ja ebaloogiline juurdepääs ja ühel päeval ei soovta enam sedasi edasi jätkata (ei ole oluline mis pärast) siis ongi nii, et tuleb viia olukord seadusega kooskõlla.

TunnenRahalõhna
9. märts 2024 08:44

Raplas tuleb parkimine muuta tasuliseks, siis pole ehk tahtmist vinguda…mingi 5eur/h oleks alustuseks täiesti ok.

See on kakahais
10. märts 2024 07:41

Engelbert, sina vä ? Sa ju rääkisid, et ei taha olla sinise orava kaka ja igal nurgal pläägutasid “lugege mu huultelt – maksud ei tõuse !” ja siis sositasid takka “ma valetan !”