17.2 C
Rapla
Laupäev, 18 mai 2024
ValladRapla valdRapla kultuurikeskuse ruumides avati eakate päevakeskus

Rapla kultuurikeskuse ruumides avati eakate päevakeskus

Raplas on eakate päevakeskuse avamisest unistatud aastaid ning nüüd sai see teoks. Neljapäeval, 7. märtsil avati päevakeskus kultuurikeskuse keldrikorrusel, ehk seal, kus varem tehti Rapla valla rahvastikutoiminguid.

Päevakeskusesse saavad eakad argipäeviti koguneda, et veeta koos aega ja leida uusi sõpru. Pidulikul avamisüritusel oli kohal ligikaudu kolmkümmend inimest. Sõnavõttudega esinesid vallavanem Gert Villard, Rapla valla sotsiaaltöö peaspetsialist Anne-Ly Pedaja, vallavolikogu esimees Kalle Toomet ja värske päevakeskuse perenaine Erika Tiisler.

Kuna tegemist on uue asjaga, on õhus palju elevust, et kuidas see käima läheb ja kui palju inimesi hakkab kokku tulema. “Minu süda on väga rahul ja samas ka ootusärev, sest kõik see on minu jaoks uus. Mulle väga meeldib töötada selliste särtsakate inimestega, nagu täna siin koos on. Ma ei tahaks isegi öelda sõna “eakad”, vaid pigem ütleksin särtsakad,” sõnas Tiisler.
Päevakeskuse uksed tehakse lahti argipäeviti kell 9.30 ning kinni pannakse kell 16.30. Tiisler ütles, et sinna võib ka niisama tänavalt sisse astuda, aga parem on oma tulekust ette teatada. Mida seal tegema hakatakse? Tiisler ütles, et see plaan pannakse paika üheskoos. Kõigepealt kuulatakse ära kohal käivate inimeste ideed ja sealt vaadatakse edasi. Nii näiteks soovitakse üheskoos leida päevakeskusele nimi. Lihtsalt Rapla päevakeskuseks see ei jää, aga uue nime mõtlemine võtab veel aega.
Neljapäevasel avamisüritusel ei olnud kohal ühtegi eakat meesterahvast, olid vaid prouad. Tiisler ütles, et päevakeskusesse on oodatud ka mehed ja tegelikult on ka juttu olnud, et nad sinna tulevad. “Mehed on lihtsalt tagasihoidlikumad, aga küll leiame neilegi koha. Nad võivad seal mängida kaarte, malet ja kabet. Võime neid arvutiga aidata, kui on vaja midagi teha,” sõnas Tiisler.
Tasub esile tõsta ka päevakeskuse head asukohta, mis on täpselt Rapla keskel ning kultuurikeskusega sama katuse all. Muuseas asuvad keskuse ruumid täpselt suure saali lava all, nii et kui seal toimuvad proovid, siis on seda ka alumisel korrusel kuulda. Eks aja jooksul selgub, kui palju hakkab päevakeskuses inimesi koos käima. Igal juhul ütles Tiisler, et kui huvi on suur, siis oleks mõeldav keskuse avamine ka nädalavahetustel.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare